Підприємства хімічної промисловості України є привабливими для приватних інвесторів.
Таку точку зору висловив аналітик інвестиційної групи ТАСК В'ячеслав Іванишин у коментарі кореспонденту ГолосUA.
“Газ (головна сировина для виробництва міндобрив — ред.) є нині дуже дорогим. Але очікується, що у наступному році збільшиться попит на міндобрива, які виробляють підприємства хімпрому, що забезпечить зростання цін на них, а також маржі між собівартістю та продажем. Тому підприємства українського хімпрому мають стати привабливим надбанням для приватних інвесторів, особливо Одеський припортовий завод”, — сказав він.
Крім того, за словами фахівця, Україна посідає одне з перших місць у світі з виробництва азотних добрив, тому перехід хімічних підприємств у приватні руки дозволить інвесторам впивати на ціни міндобрив у світовому масштабі.
Водночас, за словами фахівця, з приходом приватного капіталу на українські хімічні підприємства збільшиться ефективність їх роботи.
В. Іванишин також додав, що у наступному році урядом має розглядатися питання приватизації у першу чергу саме Одеського припортового заводу.