Євген Стеценко
08:39 15/08/2009

«Гривні я вже не довіряю…»

Після відносно спокійних для вітчизняного валютного ринку двох місяців літа, упродовж цього тижня ціни на американський долар впевнено зросли на 30-40 копійок. Стрімке зростання долару почалося з вівторка, коли американська валюта на міжбанку відвоювала у гривні 8 копійок за день.

Готівковий ринок відреагував миттєво, примусивши українців спостерігати щоденне зростання цифр на вивісках банків та обмінних пунктів не в пользу гривні.

Водночас, у ЗМІ знову почали з`являтися думки банкірів і всіляких експертів, мовляв, курс долара зростає саме через панічний попит населення на іноземну валюту. Месседж банкірів доволі простий і зрозумілий: „припинить купувати долари, і курс повернеться на свої попередні рівні”.

ГолосUA поцікавився у пересічних мешканців Києва, чи купують вони долари, щоб зберегти свої заощадження, і чи вірять вони, що причиною зростання валютних курсів є ажіотажний попит населення.

Марина, 27 років, секретар.

Курс долару? Ой, та біс з ним! Я і знати не хочу, що там відбувається з доларом. Я все рівно живу на гривні, зарплату отримую в гривнях. Таких заощаджень, щоб купувати долари і не маю… Ну, мої 500 доларів – як вони можуть вплинути на курс?

Валерій, 48 років, підприємець.

Я ще рік тому купував долари по 4,60! Як зараз пам`ятаю тодішнє правило: „послухай Порошенка — і зроби навпаки”. Якщо серйозно, то слідкую за курсом, коли передивляюся вдома новини. Якщо зароблю гривню – намагаюсь увійти в долар або євро: в залежності від ситуації. За великий попит на готівку сказати не можу, але курс, наскільки я знаю, формується на міжбанку. А питання дефіциту валюти вирішується максимум за день як для банку, так і для обмінного пункту.

Дмитро, 25 років, програміст.

Зомбоящик не дивлюсь і за політичним і економічним станом країни не слідкую. Набридло все це давно. За курсовими коливаннями також не спостерігаю, тому за великий попит на валюту нічого не можу сказати. Заощаджень великих не маю… Ті гроші, що є: частина в доларах, частина в гривнях, і сильно цим не переймаюсь.

Олена, 34 роки, держслужбовець.

Банкіри звинувачують населення у зростанні курсу долару?! Да пішли вони! Це ж їхні банальні спекуляції! От чому НБУ тихо собі сидить і не тримає курс? За попит мені важко говорити, бо не знаю, чи великий він. Єдине, що можу сказати, це те, що гривні я вже не довіряю.

Андрій, 40 років, водій Мерседеса S500.

Я отримую заробітню платню в доларах і не переймаюсь. Мій шеф частенько звертає увагу на курси в обмінниках і іноді навіть записує. А долари я практично не купую, я, навпаки, їх продаю – я ж не розрахуюсь ними в магазині чи будь де… Родичі, наскільки я знаю, також особливо не переймаються курсовими коливаннями. На мою думку, населення просто не може так швидко підняти курс своїм попитом. Вам до Нацбанку треба по цьому питанню.

Петро, 28 років, держслужбовець.

Ажіотажний попит на долари? Ні, я не бігаю по обмінниках. Востаннє я купив долари по 7,79 місяць тому і зараз не переймаюсь цим. Знайомі, які часто підіймають питання курсу, звичайно, є, і часто таке обговорюємо. Але я держслужбовець (посміхається). Живу від зарплати до зарплати, і заощаджень значних не маю. А попит населення, на мою думку, звісно підігріває курс, але він не є першопричиною. />
Андрій Миколайович, 61 рік, військовий пенсионер.

Ні, я не купую долари. А на що купувати долари в моєму становищі? Я 40 років пропрацював в „оборонці”, а зараз отримую пенсію у 800 гривень! Я вважаю, що це все дурний уряд, який веде безглузду економічну політику. Нацбанк тут ні до чого. Він тримає курс, а уряд його вимушує друкувати гривню, тому звинувачувати населення в зростанні курсу – це маячня.

 Ирина, 30 років, дизайнер.

Чесно, мене ця держава дістала. Нехай всі вони йдуть в … Долари я не купую, але це питання ми часто обговорюємо. По телебаченню народ залякали, мовляв, восени долар коштуватиме 10 гривень – от тобі і попит. Але я думаю, це дуже дорого. Ще повернемося до „сімки”.

 

Читайте также по теме