Майже 900 мільйонів гривень склала заборгованість із зарплати в Україні станом на 10 квітня. Третина з них припадає на державні підприємства, ще 100 млн. грн. — заборгованість комунальних структур своїм працівникам. Серед лідерів із заборгованості – Донецька та Харківська області, а також місто Київ. Як пересічні кияни відчули на собі невчасну виплату зарплат та на що вони готові задля відстоювання своїх прав – про це кореспондент ГолосUA розпитав мешканців столиці. Чи стикалися ви затримками або невиплатами заробітної плати? Якщо так, то які дії ви маєте намір зробити?
Олена, 31 рік, бухгалтер
Та мені і сьогодні все ще повинні виплатити заробітну плату за березень. Але у нас з директором фірми довірчі стосунки, він колективу все пояснив, і ми з розумінням ситуації чекаємо, коли нам виплатять гроші. Зарплату за лютий нам виплатили 2 тижні тому, думаємо, що все налагодиться.
Артур, 29 років, інженер
Нам зарплату ще за лютий повинні заплатити, благо я робив резерви і зараз гроші є. А як можна вирішити подібну проблему? Судитися з підприємством сенсу немає. Це просто втрата часу. А йти і мітингувати – це взагалі марення за визначенням.
Ірина, 42 роки, продавець
Ні, слава Богу нам зарплату платять вчасно. Будь-яких натяків на затримки зарплат теж немає. Але якщо раптом перестануть платити – я навіть не знаю… сподіваюся цього не станеться.
Олексій, 38 роки, художник
Невиплата зарплати? Ні, не стикався! Я художник, і продажі картин істотно не впали. І доки падіння продажів не передбачається. Просто сфера діяльності така, що у мене завжди будуть замовники. Ті люди, які живуть на зарплату, не є моїми клієнтами, тому у мене все нормально.
Валерій, 45 років, водій
На щастя, з невиплатами зарплати я не стикався. Якщо щось подібне станеться, то намагатимуся домовитися з керівництвом. На походи до суду піде багато грошей, та і судиться, за великим рахунком, немає з ким. Директор же не винен в тому, що у фірми зменшиться кількість замовників. Якщо керівництво відноситься до тебе з розумінням, то нехай навіть частинами, але все ж таки платитиме.
Дмитро, 33 роки, вантажник на ринку
Ні, із зарплатою все нормально, і подібних очікувань у нас на Печерському ринку немає. Якщо щось подібне станеться, то яка може бути реакція, якщо в керівництва немає грошей? Ти ж не страйкуватимеш або не звільнятимешся – іншу роботу все-рівно зараз не знайдеш. Залишається лише до Верховної Ради йти або на Президента чи прем’єра давити. Лише так. Адже наші директори не винні в тому, що влада не дає працювати людям!
Олексій, 51 рік, водій
Зарплату доки платять. Якщо не платитимуть, то першою зреагує моя дружина, коли я не принесу зарплату. І що мені тоді робити? Судитися? Йти страйкувати? Ми не привчені до цього. Працюватимемо далі і сподіватимемося на поліпшення ситуації.
Катерина, 39 років, держслужбовець
Ні, з затримками заробітної плати я не стикалася, проте нас майже всіх лишили премій. Раніше премія була як друга зарплата, а зараз отримуємо лише оклад… трохи більше тисячі гривень. А що тут зробиш? Звільнятися не збираюсь – будемо працювати як і раніше.
Оксана, 24 роки, візажист
По зарплаті проблем доки немає. Як реагуватимемо, якщо раптом перестануть платити, я навіть і не знаю. У нас нічого подібного ніколи не було. Клієнти в салону є завжди, тому не думаю, що нас це зачепить.
Оксана, 30 років, колишній касир банку
Мене звільнили з банку „за власним бажанням” ще зимою, але заробітну плату я отримала вчасно. А йти мітингувати чи робити ще щось безглузде не збираюсь. Тепер просто більше часу проводжу з родиною, допомагаю дітям та мужу. Добре що в нього з роботою все гаразд. Подивіться навкруги, яка прекрасна погода! Я цього вже не бачила кілька років, доки працювала, тому я дуже задоволена своїм становищем! />
Свою думку з цих питань можете висловити й ви: golosua@mail.ru