Євген Стеценко
17:03 02/10/2009

На сьогоднішню зарплату добрий фахівець не піде вчителювати — ОПИТУВАННЯ

В неділю Україна офіційно відзначатиме День Вчителя, але самі освітяни традиційно святкують його вже сьогодні. Цього дня вчителі приймали вітання від своїх вихованців, які дарували їм квіти і дарунки, влаштовували концерти, малювали барвисті стінгазети.

Перші особи держави, Президент Віктор Ющенко та Прем`єр-міністр Юлія Тимошенко також не оминули вихователів майбутнього покоління своєю увагою та привітали вчителів, обмежившись скромними побажаннями здоров`я, любові та щастя, які розмістили на своїх інтернет-сторінках.

ГолосUA вирішив зазирнути у спогади пересічних мешканців Києва щодо їхніх улюблених шкільних вчителів, предметів, та поцікавився у киян щодо подальшої перспективи стосунків нових поколінь учень-вчитель.

Вікторія, 28 років, перекладач:

Ну, в школі мені дуже подобалася англійська мова – вчителька була класною, тобто все добре пояснювала. Але найулюбленіша моя вчителька – це наш класний керівник, викладач російської мови та літератури. Звісно, шкільні знання мені допомогли – врешті решт я стала перекладачем. Чого бракує сучасним вчителям? Я думаю сьогодні більшість вчителів вже не такі близькі до учнів як були раніше. Треба більше приділяти уваги саме стосункам між викладачем та учнем. />
Юрій, 36 років, таксист:

Улюблений вчитель для мене, напевно це вчитель праці! Він постійно організовував всілякі вилазки, походи де ми, а це декілька класів, спілкувалися, гуляли. Зараз же все вирішують гроші. Діти змінилися, вчителі – також. Молодим вчителям мабуть треба вчитися у старших поколінь… Надавати знання – це не просто професія. Це більше мистецтво.

Андрій Вікторович, 41 рік, слідчий:

Та мені багато вчителів подобалися. При Союзі вчителі були набагато більш професійними та відданими своїй справі, тобто знали свй предмет та вміли викликати мотивацію в учнів до навчання. А сьогодні я питаю в доньки: які тварини живуть у Африці. Вона відповідає – кенгуру. Як так можна вчити? Я розумію, що діти також змінилися, але деякі вчителі взагалі некомпетентні. Нічого доброго з цього не буде.

Дмитро, 34 роки, інженер:

Мені подобалися більше точні науки, математика, фізика – вчителі добре знали предмет та могли нас зацікавити в навчанні. Мабуть, любов до точних наук у школі і вирішила мою майбутню професію.Школа формує будь-кого як особистість, тому вона допомогає всім розібратися в собі, знайти своє місце в житті. Але з сьогоднішніми зарплатами вчителів добрий фахівець не піде вчителювати. Тому мабуть це і пояснює невисокий рівень фаховості молодих вчителів, хоча є і дійсно тямущі люди.

Катерина, 25 років, секретар:

З улюблених вчителів я би виділив двох: це наша вчителька української – найбільш креативна, а їй зараз вже напевно за 60, фігура у школі. Хоча літературу я знаю не на відмінно, але ходила до неї майже на всі уроки. Інша вчителька – це вчителька російської – найбільш позитивна особа, принаймні для мене. Школа звісно допомагає всім. Це перш за все друзі та знання. Якщо потрапиш у потрібний колектив – подальше життя буде сама собою добре складатися. До цього треба дуже уважно відноситися усім батькам: оточення своєї дитини та відносини із вчителями.

Віктор, 40 років, підприємець:

Без сумніву – це наш фізик! Я пригадую як він стрибав на стіл, потім на підлогу, показуючи нам як взаємодіють молекули. Особливо цікаві опити ми проводили. Він на нас злився за те, що ми йому всі прилади розладжували, але це добрий чоловік. Сучасним вчителям я думаю бракує банальної порядності. Сьогодні хто з грошима – той і відмінник. Це мабуть нове покоління як вчителів, так і учнів. Еволюціонують так би мовити, але у підсумку все має бути добре та по справедливості.

Олена, 35 років, бухгалтер:

Я багато предметів полюбляла, тому й улюбленого вчителя виділити не можу. Школа – це найважливіший етап у розвитку людини, пристосуванні до суспільства. Тому комусь вона допомагає, а комусь ні. Сьогодні, це зовсім інші діти – це не те що було 10 років тому. Старші вчителі просто не можуть пристосуватися до швидко розвиваючогося покоління дітей. Завдяки інтернету, мобілкам учні мають велику перевагу перед старшими вчителями. Тому я думаю, що повинно прийти нове покоління вчителів, які будуть взмозі догоняти в повсякденному розвитку своїх учнів.

Артем, 27 років, веб-дизайнер:

Більш за все я полюбляв інформатику. Просто в мене комп`ютер з`явився раніше, ніж іх встановили у школі, тому я всі уроки просто грав в ігри або допомагав вчителям розбиратися в інформатиці – було цікаво. Що зараз треба робити вчителям? У мене племінник вчиться у сьомому класі. Багато дівчаток вже палять, розумієте? Хлопці не палять, дівчинки по 12-14 років вже псують своє здоров`я. Що цікаво, вчителі нічого не можуть з цим зробити. Тут потрібно якесь державне втручання, якась програма з реформування системи освіти, тільки не плутати з переходом на 12-річну систему навчання. Те що я бачу по школярах – це те, що Міносвіти, та і вся влада реально нічого не робить за для майбутнього держави.

 

Читайте также по теме