П. Симоненко: “Житловий кодекс принижує й позбавляє права на житло пересічного українця”

Влада намагається якнайшвидше провести через парламент ще два важливих для країни рішення — узаконити пенсійну реформу та схвалити новий Житловий кодекс. Перед цим так само блискавично влада ухвалила Податковий кодекс, потім держбюджет на 2011 рік. Про те, чи достньо вдалим є держбюджет на наступний рік та наскільки є прийнятний проект Житлового кодексу в тому вигляді, в якому його пропонує уряд, кореспондент “ГолосUA” поцікавився у лідера Комуністичної партії України, народного депутата Петра Симоненка.

— Петре Миколайовичу, чи Комуністична партія України оцінює держбюджет-2011 як вдалий? І які зміни вам вдалося до нього провести?

— По-перше, хочу сказати, що бюджет приймався в дуже складних умовах, в умовах колосального зовнішнього тиску , в залежності України від кредитів, які раніше бралися від Міжнародного валютного фонду. Ви знаєте, що понад 80 млрд гривень треба повертати наступного року закордонним кредиторам. Я думаю, що ця цифра говорить про дуже багато речей. 

По-друге, цей бюджет приймався в умовах кризи, а криза супроводжується падінням виробництва. І це послаблення тих стабільних джерел наповнення державного бюджету, які маємо ми сьогодні. 

Третє: це проблема, яка пов’язана і із внутрішньою політикою, на що вона спрямована і чи буде вона сприяти тому, щоб Державний бюджет наповнювався. Бюджет приймався в умовах, коли тільки прийняли Податковий кодекс. Це також ускладнює процеси його формування, бо новий механізм наповнення бюджету тільки почне працювати. Я вважаю, що та робота, яку проводила фракція Компартії попередньо, дає підстави говорити, що ми максимально використовували всі можливості для того, щоб і змінити внутрішню політику, і посилити сьогодні відповідальність капіталу і бізнесу перед державою, державним бюджетом. 

Ну і зрозуміло – щодо наведення порядку. І в цій частині, я б хотів ще і ще раз сказати: ми все ж таки використали той дуже обмежений час, щоб глибоко проаналізувати документ і зробити свої висновки, попрацювати над його змістом. Ви бачили, ми публічним зробили подання до Комітету з питань державного бюджету, в якому були передбачені ті напрямки, які ми повинні сьогодні змінити й збільшити фінансування.

Підсумовуючи, хочу сказати, що це в першу чергу соціальна політика відносно захисту людей похилого віку, ветеранів Великої Вітчизняної війни, а також дітей війни. Ще одна проблема – це підтримка молоді. В першу чергу, з питань навчання, тобто збільшення кредитів на навчання і збільшення кредитів на таку болючу соціальну проблему, як житло для нашої молоді. Тобто, молодіжні Житлові комплекси. Це підтримка наших унікальних дитячих закладів, як «Артек» і «Молода гвардія». Ви бачили, що ми внесли ці пропозиції. Ми також запропонували використати наші можливості для того, щоб підтримати і освіту, і охорону здоров’я. Тобто, ми пішли на розгляд цього тексту державного бюджету, враховуючи у комплексі проблеми села, проблеми конкретної категорії громадян, проблеми, які пов’язані із наповненням державного бюджету. І зрозуміло, щоб цей бюджет сприяв розвитку держави, а не проїданню частини наших грошей. 

— Чи вдалося комуністам внести всі зміни до кошторису, які ви планували?

— Не все нам вдалося, і я вам відверто кажу. Але ми змогли переконати, в тому числі наших партнерів по більшості, формуючи державний бюджет в остаточній редакції, все ж таки врахувати наші пропозиції. А це — видатки на фінансування шкільних підручників, це і програма «Шкільний автобус», це збільшення фінансування «Артеку», це і закладення відповідних коштів для підвищення мінімальної заробітної плати, пенсії, стипендії, а також підвищення прожиткового мінімуму.

Не дивлячись на ту жорстку ситуацію протистояння, спротиву вимогам нашої фракції, ми пішли на жорсткі вимоги до уряду відносно того, що МВФ нав’язує політику скорочення соціальних виплат. І нам вдалося відстояти в державному бюджеті на 2011 рік позицію щодо збільшення фінансування закону про дітей війни, а також підтримку ветеранів до Дня перемоги – є конкретний закон. Ми якраз вимагали, щоб він був виконаний. 

Ну а стосовно забезпечення молодих спеціалістів першим робочим місцем, то там ми в 2,5 раза збільшили дотації на те, щоб були робочі місця для молодих спеціалістів. Я вважаю, що в тих обставинах, які були для прийняття бюджету, фракція Компартії максимально зробила, щоб захистити права своїх виборців. Тобто, найманих працівників, пенсіонерів, тих, хто сьогодні страждає від цієї політики. Тому фракція Компартія прийняла рішення проголосувати. 

— Дуже активно зараз обговорюється питання прийняття нового Житлового кодексу. Чи буде Компартія голосувати за цей проект, який так швидко хоче провести влада?

— Зразу хочу заявити, що фракція Компартія не буде голосувати за той проект Житлового кодексу, який сьогодні є у Верховній Раді. Чому намагаються швидко прийняти – тому що це вимога МВФ. А вимоги зводяться до того, щоб зменшити державн видатки і з фінансування соціальних програм. Програма житла хвилює мільйони наших громадян. Вони хочуть зменшити ці видатки, щоб забезпечити стабільне повернення раніше взятих кредитів МВФ. Тобто, страждає громадянин України, а живе заможно громадянин іншої держави і транснаціональні корпорації. 

Якщо порівняти цей закон з нині діючим Житловим кодексом, прийнятим ще у радянські часи, то там — держава реально піклується за житло молодої людини, держава реально піклується про те, щоб платежі за житлову площу та житлово-комунальні послуги були мінімальні, щоб були реалізовані принципи справедливості у розподілі житла: і для ветерана Великої Вітчизняної війни, і для інваліда Великої Вітчизняної війни. Там це питання вирішується: чи це інвалід з дитинства і має певні вади у здоров’ї , чи це одинока мати, яка виховує дитину, чи це багатодітна сім’я, яка у першочерговому порядку отримує право на житло і багато іншого. Так ось, радянський Житловий кодекс захищав право на житло реально.

Цей же проект Житловий кодекс на вимогу МВФ захищає можливість пограбувати і принизити нашого громадянина, практично позбавивши його житла в інтересах олігархів. Давайте ми з вами сьогодні подивимося на таку ситуацію. Якщо є комерційна структура, хай вона бере кредит в банку, будує житло і продає його людям. Тоді зрозуміла ситуація. А що роблять ці махінатори? Він бере гроші у людини, він їх використовує, але своєчасно житло не здає.

Ми категорично проти того, що новий проект Житлового кодексу передбачає можливість переведення з жилого в нежилий фонд — це можливість за пеню і за несвоєчасну сплату за ЖКГ-послуги забрати житло, це і перереєстрація всіх в квартирній черзі, а це однозначно призведе до того, що за новими вже алгоритмами повикидають тих людей, які за законом повинні отримати цю пільгу на житло. Ми все будемо робити, щоб не прийняли цей Житловий кодекс. Фракція Компартії голосувати не буде. 

— Петре Миколайовичу, в законопроекті пенсійної реформи записана цифра в 1,7 млрд гривень – сума, яку має цей закон заощадити за рік для Пенсійного фонду. Чи справді цього достатньо, щоб перекрити дефіцит Пенсійного фонду і згодом, через певний проміжок часу, це дозволить збільшувати владі пенсії населенню?

— Сергій Тігіпко займається політичним шарлатанством. Він не говорить по змісту цієї проблеми — він нав’язує суспільству, що пенсійна реформа начебто відповідає його інтересам. 1,7 млрд економії з допомогою пенсійної реформи – це ж за рік. А на місяць треба – 9-10 млрд гривень, для того, щоб сплатити пенсію людям. Так от ми з вами відразу й відповідаємо на запитання, що це ніяким чином не покриває дефіциту Пенсійного фонду. 

Але давайте тепер подивимося: С. Тігіпко займався економічними реформами. І повинен бути свідомим того, що Пенсійний фонд – це робочі місця, це рівень заробітної плати, це фінансова дисципліна, це вихід із тіні економіки, це обіг офіційний грошової одинці. С. Тігіпко не відповідає на ці питання, а знову на вимоги Міжнародного валютного фонду хоче мотузку цю повісити на шию нашому простому трударю. Ось те, що розділили на два фонди – система накопичувальна система та солідарна. Кожен повинен дати відповідь: чи готовий він відкладати самостійно гроші у розмірі 500-600 гривень і враховувати ще й те, яка буде інфляція при досягненні того часу, коли настане пенсійний вік?

Пенсія – це результат державної політики, це повага до кожної людини, це врахування тих умов, де і скільки людина працювала, це справедливість нарахування цієї пенсії. 1,7 млрд гривень — це для того, щоб приховати свою бездіяльність і небажання працювати на інтереси держави і кожної конкретної людини.

— Висловіть, будь-ласка, вашу позицію про події навколо опозиціонера та колишнього міністра МВС Юрія Луценка , якого затримали 26 грудня? Окрім того, як ви прокоментуєте, що проти представників колишньої влади порушуються кримінальні справи?

— Кожен чиновник повинен розуміти, що він буде нести суворе покарання перед державою, перед народом, коли він залазить у бюджетні гроші. Як і все те, що пов’язано практично з породженням корупції і розквітом її. Я вважаю, що ми повинні — і засоби масової інформації — всі повинні все зробити для того, що кожний чиновник повинен нести відповідальність за кожну копійку держави, як вона використовується і в яких інтересах.

Ми з вами є свідками, і на це треба звернути увагу, що корупція починається з того, що купуються ті чи інші місця. Це в тому числі і про міністрів. А якщо це на першому етапі є умовою для отримання посади – крісла міністра, то зрозуміло, що він їх використовує їх, щоб тягнути з державної кишені. Я вважаю, що цьому треба покласти край. Треба, щоб кожний чиновник знав, що як тільки він залізе у державну скарбницю, то буде суворо покараний. 

 

Читайте также по теме