У Верховній Раді України знову гаряче — тепер вже Партія регіонів блокує трибуни з вимогами збільшити мінімальну заробітну плату та прожитковий мінімум. Проте решта фракцій не підтримує цю ініціативу, посилаючись на те, що біло-блакитні не мають чітких документів, що підтверджували джерела фінансування цих видатків. Тим більше, що свого часу регіонали після приходу до влади знизили прожитковий мінімум з 237 до 205 грн. Чи не передвиборний це піар і який має бути прожитковий мінімум на сьогодні? Чи виправдані такі кроки під час світової фінансової кризи? ГолосUA вирішив спитати у пересічних українців.
Микола, 56 років, інженер:
— Янукович так каже для того, щоб пройти на виборах. Він, можливо, й підніме мінімум, але потім й підніме ціни, щоб в 10 разів компенсувати свої витрати. Це все брехня, і Юлька бреше, і Янукович і інші. Треба ж для рішення такого 226 голосів, да? Якщо наберуть — то піднімуть зарплати, але згодом і ціни підскочать! Ну як Янукович вже і робив. Я це все відстежую і вже не вірю.
Микола, 30 років, працівник управління земельних відносин:
— Я політикою в останній час вже не цікавлюсь. Проте збільшувати таким чином прибутки населення, що не обумовлюється підняттям економіки — це недоцільно. Це скоріш за все буде робитись через відрахування грошей з вже профінансованих статей. Тобто з чогось віднімуть — гроші з вітру не беруться. Це передвиборна політика. Хоча живучи в Києві, людина має отримувати, щоб прожити, десь 2400 гривень.
Андрій, 55 років, працівник МНС:
— Це все піар-акція, це нерозумно. Вони це роблять для піару: пошумлять-пошумлять і зарплата лишиться на тому ж рівні, як і з депутатською недоторканістю було. Загалом, мінімум має залежати від складу сім’ї, ну в середньому мінімально людина в Україні має отримувати 1500-2000 гривень. Я так думаю.
Алла Андріївна, 68 років, пенсіонерка:
— В Україні заробітна плата дуже мала. Нам треба її наблизити до світу, а то що це таке 100 доларів. Чи скільки? Я нормально ставлюсь до такої позицій «регіонів» і хочу, щоб у них це вийшло. Я вважаю, що така сума має бути не менше 2000 гривень — на це можна прожити, щоб людина не відчувала себе твариною. А чому депутати по 70 тисяч отримують? Нехай депутатські зарплати будуть більше ну в 10 разів, а не у 100 разів! />
Світлана, 41 рік, кухар:
— Прожитковий мінімум треба було вже давно підняти, ще до кризи. Треба дивитись в корінь проблеми — підіймати сільське господарство, промисловість, від того підніметься й заробітна плата. Треба, щоб економіка працювала, тому у Президента не вийде підняти, не має у них важелів впливу на економіку. А мінімум українець має отримувати 5000 гривень.
Єва, 32 роки, директор ресторану:
— Треба піднімати мінімум заробітній. Якщо вже взялись підіймати, то нехай підіймають. Я за те, щоб підіймати. Хоча це прелюдія, це велика прелюдія перед маленьким сексом. Українці мають заробляти 3000 гривень, хоча це мало. 5000 гривень, щоб жити можна було. Слухайте Єву!
Андрій, 23 роки, шахтар:
— Ну, вони по-любому піаряться, але я хочу, щоб у них це вийшло зробити. Хоча, можливо, інші фракції цього дуже не хочуть. Загалом, щоб я от, наприклад, мінімум жив — треба 2000 гривень, але я скромно живу і в мене навіть їх не має, інші більше витрачають.Та мінімум має бути 2000 гривень.
Алла Віталіївна, 70 років, пенсіонер:
— Я вважаю, це нормально, що вони хочуть підняти заробітні плати. Нехай в них прокинеться совість, і вони собі увріжуть зарплати, а людям дадуть. Пенсіонерам взагалі погано жити, а пенсії, які вони виплачують, напрочуд малі. Треба, щоб було 2400. Я думаю, це мінімум, і цього б вистачило.