Після того, як минулої середи українці стали свідками щедрості та доброчинності Прем`єр-міністра Юлії Тимошенко, яка вирішила особисто проконтролювати процес повернення депозитів у Родовід-Банку, сьогодні зранку Тимошенко знову не втратила нагоди засвітитися перед народом.
На цей раз голова уряду взялася вирішувати таке болючє для багатьох питання, як власне житло. Під час сьогоднішнього візиту до міста Боярка (Київська область) пре`мєр урочисто видала ордери на 40 квартир, які уряд викупив у приватного забудовника працівникам Міністерства внутрішніх справ.
При цьому вона пообіцяла, що до кінця року уряд викупить ще 10 тисяч квартир для пільговиків всіх категорій, мовляв, це і є однією з антикризових урядових програм.
Звісно, це приємна новина для людей, які нарешті отримали житло, але чи є така схема дійсно дієвою для подолання кризи у будівельній галузі або якої допомоги від держави чекають громадяни України для вирішення свого житлового питання ГолосUA поцікавився у пересічних мешканців Києва.
Марина, 22 роки, студентка:
Ну, якщо дивитися з точки зору пільговиків, які мають отримувати це житло – так, звичайно, це правильно. Вони стануть щасливими і байдужими до кризи в будівництві. З другого боку, я вважаю, що без своїх власних інтересів пані Тимошенко цього б не робила. Або це лояльний до неї забудовник, або досить дорогий, але стовідсотковий піар-хід перед виборами.
Андрій, 33 роки, водій таксі:
Сам механізм надання житла – це не головне. Головне, це результат. Якщо людина отримала квартиру, то їй вже до лампочки, що там за схема і як державні інститути це здійснювали. Якщо дивитися загалом, то в світі діє кредитна система, тому ми нікуди від цього не подінемося. Потрібно, щоб банки почали видавати іпотечні кредити не під „драконівські” відсотки… Кредитувати нерухомість під 15-20%, як сьогодні – це не вихід. />
Олена, 28 років, дизайнер:
В цій ситуації Тимошенко робить правильно. Скільки вже можна чекати людям цього житла… десятки років люди чекають. Тут вже не важливо, що це за забудовник. Якщо не брати пільговиків, то щоб вирішити житлові проблеми українців, треба зробити доступною іпотеку під 3-4% річних, як в європейських країнах. Цього буде цілком достатньо, і я думаю, що саме це може витягнути будівельників.
Володимир Миколайович, 56 років, пенсионер:
Ну що, можна тільки порадіти за нових власників житла. Тимошенко молодець. Навіть більше… Я так скажу: треба заздрити тим чоловікам, які подолали синдром чоловічої зверхності і побачили не тільки розум, кваліфікацію, силу духу цієї жінки.
Ірина, 42 роки, лікар:
Все правильно вона робить! Я, наприклад, в радянські часи також отримала квартиру у власність. Але сьогодні ж не має державних будівельників. Тому якщо дійсно ці квартири віддадуть працівникам міліції, бюджетникам, медикам – це буде просто супер. Так, звичайно, схема фінансування може викликати питання, але якщо вже є результат, то навіщо вигадувати всіякі дурниці? Стосовно всієї галузі, то тут звісно потрібні кредити. Весь світ так живе.
Руслан, 34 роки, програміст:
Роздача житла пільговикам, які стоять у черзі роками – це є обов`язком держави. У мене виникає питання, чому уряд не робив все так урочисто раніше? Звісно, це виборчі перегони. Щодо будівельників, то я думаю, що їм не потрібно допомагати. Вони за останні роки заробили величезні кошти, і ото хай тепер не ниють і не просять державу їм допомагати.
Катерина, 27 років, працівник Держкомстату:
Ну, по-перше, потрібно підвищити бюджетникам заробітну плату і, по-друге, — надати можливість кредитування із компенсацією відсотків за державний рахунок. В такому разі я згодна вселитися в цю квартиру і 10 років платити тіло кредиту. Дайте мені кредит і можливість його погашати – я думаю кожний молодий громадянин погодиться на такі умови.
Тамара Василівна, 47 років, домогосподарка:
Ну, будівельників мені не шкода, а от те, що пільговики отримали квартири – це дійсно добре. Але я не вважаю це заслугою Тимошенко. Це її обов`язок, а не перемога або здобуття… Яка допомога? Перш за все, держава повинна бути державою. Якщо б влада ставилася до народу по-людськи, то я впевнена, і кризи такої у нас би і не було.