Протягом 9 місяців Держспоживстандарт перевірив 36 тис. 642 декалітрів питної фасованої води під час виробництва. Виявлено, що 19 тис. 672 дал продукції (або 53,7%) не відповідає нормі.
В основному, продукція не відповідала вимогам за маркуванням та пакуванням (86,2% порушень). Невідповідності за фізико-хімічними показниками були виявлені у 27,6% порушень, а відсутність сертифікату відповідності – у 17,2%.
Основними причинами порушень стали недотримання технологічної дисципліни під час виробництва продукції; незадовільна організація приймального контролю; недоліки підготовки виробництва.
Так, партія продукції одного з херсонських виробників обсягом 277,5, не відповідала вимогам щодо споживчого маркування. Зокрема, на етикетці не було дати виготовлення та номера партії; відсутнє позначення «об’єм» та значення номінального відхилення від об’єму; зазначено «вміст хлоридів менше або дорівнює 25 мг/дм3», фактично ж згідно з протоколом перевірки вміст хлоридів становив 47,4 мг/дм3 та ін.
На продукції одного з виробників Львівщини (обсягом 226,8 дал) на етикетці не вказано місцезнаходження свердловини; подано суперечливу інформацію про стан води за ступенем насичення діоксидом вуглецю; не вказано загальної мінералізації (сухого залишку) води; надпис «з природним вмістом срібла» не підтверджений відповідним документом центрального органу виконавчої влади у сфері охорони здоров’я.
За результатами державного нагляду за 9 місяців 2009 року на 19 підприємствах заборонена реалізація 21 партії питної фасованої води та видано 18 приписів про заборону реалізації продукції.
За матеріалами: прес-служба Держспоживстандарту