Адвокат екс-заступника голови Держмитниці Анатолія Макаренка просить Службу безпеки України допитати як свідка голову правління "Газпрому" Олексія Міллера та його заступника Валерія Голубєва щодо обставин і умов складання договорів, пов’язаних з газом "РосУкрЕнерго".
Про це йдеться у клопотанні захисника Макаренка адвоката Юрія Сухого старшому слідчому СБУ, який розслідує кримінальну справу № 558 (нанесення збитків державі у зв’язку з рішенням Стокгольмського арбітражу). />
На початку липня СБУ пред’явила звинувачення колишньому голові Державної митної служби Анатолію Макаренку в службовій недбалості при розмитненні в 2009 році 11 млрд. кубометрів газу, приналежність якого оскаржувалася компанією "РосУкрЕнерго".
Захисник Макаренка Юрій Сухов вважає, що топ-менеджери "Газпрому" (Олексій Міллер і Валерій Голубєв) можуть бути організаторами або підбурювачами злочину (продажу газу "РосУкрЕнерго").
Так, у своєму клопотанні до слідчого СБУ Сухов вказує, що ініціатором поступки "Газпромом" "Нафтогазу" права вимоги від "РосУкрЕнерго" і складання договорів купівлі-продажу газу було саме відкрите акціонерне товариство "Газпром" в особі Голубєва, а також голови правління Міллера.
Захисник Макаренка, стверджуючи це, посилається на повідомлення у ЗМІ про лист "Газпрому" вих. № 06-2188 від 10 жовтня 2008 року.
Сухов вважає, що допит Міллера і Голубєва зможе прояснити ситуацію щодо особливостей взаємин між "Газпромом" і "РосУкрЕнерго", а також узгодження між цими компаніями процедури поступки права вимоги і подальшого придбання "Нафтогазом" права на 11 млрд. кубометрів газу.
Як повідомлялося, на початку червня Стокгольмський Арбітражний Трибунал у судовому розгляді між "РосУкрЕнерго" і "Нафтогазом" з приводу експропріації газу в 2009 році зобов’язав "Нафтогаз" повернути "РосУкрЕнерго" 12,1 млрд. кубометрів газу до 1 вересня 2010 року.
Експерти стверджують, що виною такого скандального програшу в суді було те, що українська сторона до останнього моменту намагалася приховати деякі обставини справи.
Зокрема суду не повідомлялося про домовленості з російським "Газпромом" і керівництвом Російської Федерації. Це склало велику проблему для юристів, які не отримали достатніх аргументів для захисту національних інтересів.
За матеріалами: Дело