Учасники американо-російської програми з вивчення озер в Антарктиді відпрацювали технологію пошуку позаземного життя у Всесвіті, повідомило ІТАР-ТАСС з посиланням на начальника 54-ої Російської антарктичної експедиції, замдиректора Арктичного і Антарктичного науково-дослідного інституту (ААНДІ) Валерія Лукіна.
Вчені — четверо росіян та одинадцять фахівців із Національного аерокосмічного агентства (НАСА, США) — два тижні працювали в міжнародному польовому таборі "Унтерзее" в районі оазису Ширмахера. Вони, як сказав В.Лукін, експериментували за допомогою спеціальних роботів-розвідників.
"Антарктичні озера колегами з США розглядаються як натурний науковий полігон і земний природний об’єкт для відпрацювання інженерних конструкцій і технологій майбутніх космічних досліджень з пошуку неземних живих організмів на інших об’єктах Сонячної системи", — сказав В.Лукін.
За його словами, найбільш перспективними з таких об’єктів в цьому напрямку вважаються, за прогнозами НАСА, крижані шапки Марса й один із супутників Юпітера — мала планета Європа.
Як сказав В.Лукін, на думку експертів НАСА, "в підльодовикових водоймищах, ймовірно, є передумови для утворення живих клітин".
"Досліджувати мікроорганізми в озерах та оазисах Антарктиди для вирішення марсіанських астробіологічних завдань запропонували американські партнери, колеги розраховують продовжити проект у майбутньому польовому сезоні в 2009 році", — зазначив представник ААНДІ.
Нагадаємо, що нещодавно вчені за допомогою французького радіотелескопу IRAM виявили в космосі складні молекули органічних сахаридів (з яких частково складаються РНК людей і тварин), які на наший планеті безпосередньо були пов’язані з виникненням життя.
Ці хімічні сполуки були виявлені в масивній газо-пиловій хмарі, де активно формуються нові зірки. Хмара віддалена від нашої планети приблизно на 26 тисяч світлових років.