ГолосUA
12:13 28/01/2011

Аудит КРУ: Тимошенко використала “кіотські гроші” на фіктивні закупівлі зерна

9 вересня 2009 прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко підписала засекречене розпорядження № 1049-р “Про поповнення єдиного казначейського рахунку” (розсекречено в 2011 році).

Дані аудиту Контрольно-ревізійного управління розміщені сьогодні на урядовому порталі.

“З метою поповнення єдиного казначейського рахунку терміново здійснити конвертацію 200 мільйонів євро, які надійшли від продажу частини встановленої кількості викидів парникових газів відповідно до Кіотського протоколу, у національну валюту через Національний банк за його офіційним курсом із зарахуванням суми в гривнях на окремий спеціальний рахунок Державного казначейства”, — процитувало КРУ розпорядження.

Також, згідно з текстом розпорядження, Державному казначейству було дане завдання забезпечити проведення операції, зазначеної в пункті 1 цього розпорядження. Таким чином, Ю. Тимошенко прямо порушила закон, який забороняв використовувати “кіотські гроші” на будь-які інші цілі, крім екологічних інвестицій.

“При цьому стенограми засідань уряду зафіксували, що Тимошенко дуже добре знала це обмеження, накладене законом, і неодноразово повторювала: “У нас є чітко визначені напрямки використання грошей Кіотського протоколу. Це теплонасоси. Шановні друзі, ми нікуди ці гроші не будемо використовувати, окрім як на ці цілі”,- йдеться в аудиті.

Як зауважили ревізори, жодного теплонасосу в Україні побудовано не було. Згідно з аудитом,

14 вересня на Єдиному казначейському рахунку з'явилися 3,6 мільярда гривень, а 18 вересня залишилося всього 893 млн.

А з 14 січня 2009 року, коли валютні кошти були проконвертовані і зараховані на Єдиний казначейський рахунок, ці гроші були негайно витрачені: 49 млн. грн. – на стадіон "Металіст" у Харкові, 56 млн. – на реконструкцію аеропорту в Харкові, 70 млн. грн. – «Укравтодору» на закупівлю валюти, 130 млн. – на закупівлю зерна до Аграрного фонду, 6 млн. грн. – на закупівлю запчастин для пожежної техніки і так далі.

“До речі, в результаті перевірки та інвентаризації Аграрного фонду близько 300 тис. тонн зерна взагалі не виявилося на складах. Договори в Аграрному фонді існують, Аграрний фонд платить нібито за оренду уявним компаніям гроші, (з тих же проконвертованих “кіотських грошей”). До сьогоднішнього дня зерно так і не знайшли, його в Аграрний фонд так і не повернули”, — запевнили в КРУ.

Тобто, “кіотські кошти”, згідно з відомостями КРУ, були проконвертовані, влиті в загальний фонд бюджету, протизаконно використані не за призначенням, “і на момент передачі Тимошенко влади так і не були поновлені на казначейському рахунку”.

Нагадаємо, що нещодавно Генеральна прокуратура України поновила досудове слідство у кримінальній справі, порушеній проти екс-прем’єра України Юлії Тимошенко за фактом нецільового використання коштів, отриманих Україною у рамках Кіотського протоколу.

Читайте также по теме