Деякі страхові компанії вирішили скористатися підвищенням цін на поліси ОСАЦВ, щоб збільшити свою частку присутності на ринку «автоцивілки» за рахунок оформлення полісів заднім числом і за старими, нижчими цінами.
Нагадаємо, з 27 серпня, згідно з рішенням Держфінпослуг, ціни на поліси обов’язкового страхування цивільної відповідальності виросли в середньому на третину, а ліміти відповідальності за цими полісами — у два рази. «У вересні деякі компанії продавали людям поліси ОСАЦВ за старими цінами, оформляючи страховки заднім числом, як ніби клієнти купували їх не після, а до подорожчання», — ззначив топ-менеджер однієї зі страхових компаній.
На його думку, таким демпінгом займаються в основному невеликі гравці ринку ОСАЦВ, щоб заманити до себе якомога більше клієнтів.
Експерти підрахували: у вересні кількість полісів ОСАЦВ, проданих страховиками за «річним» цінами, може досягти чверті всіх реалізованих за місяць страховок «автоцивілки».
«Не можу сказати точно, але цифра може досягати 20-25% від загальної кількості», — припустила гендиректор асоціації «Страховий бізнес» Людмила Білошицька.
Старі бланки полісів будуть вважатися дійсними до Нового року поряд з новими бланками, які з’явилися в серпні.
За даними Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ), старих бланків полісів ОСАЦВ у страховиків «на руках» залишилося 4-5 млн. штук. Однак у Бюро запевнили — торгівля «заднім числом» не буде залежати від цих мільйонів. «За підсумками вересня ми вже зможемо побачити по нашій базі даних, у яких компаній середня вартість поліса підвищилася, а у яких — ні. З останніми будемо розбиратися, і, якщо з’ясується, що вони демпінгували, — карати. Аж до позбавлення ліцензії», — пообіцяв президент МТСБУ Володимир Романишин.
Що стосується клієнтів, які купили за старими цінами поліси ОСАЦВ, їм нічого не загрожує — їх страховка буде дійсною. «Ось тільки ліміт відповідальності по таких полісах теж буде старим, а значить, вдвічі меншим, ніж той, який встановлений з 30 серпня», — говорить Романишин.
За матеріалами: Дело