ГолосUA
08:15 03/09/2010

Ажіотаж на подорожчання круп та молочних продуктів провокують продавці та постачальники

Ажіотаж на подорожчання круп та молочних продуктів провокують продавці та постачальники

Незважаючи на обіцянки аграріїв про хороший врожай, українці бояться дефіциту й розмітають з продуктових полиць товар, боячись за ще більше подорожчання.

Проте ціни в магазинах пішли вгору майже на всі, зокрема це прослідковується по споживчому кошику у Києві цього тижня. Місяць тому борошно вищого сорту коштувало 3,20-3,50 грн. / кг, а сьогодні — 3,80-4,20 (подорожчання 18-20%), звичайний рис був 7,5-8, 0 грн. / кг, зараз він по 9,18-12 грн. (подорожчання 22-50%).

Якщо саме молоко подорожчало на 60-70 коп. за літр в м’якій упаковці (виробники пояснюють це зростанням закупівельних цін у середньому на 40 коп. / л,), то сир, сметана, сири середнього класу (40-60 грн. / кг) додали в ціні 10-15%. Сиру дешевше 50 гривень за кіло вже не знайти.

Продавці кажуть, що ціни підвищують постачальники, а прибуток торгівлі як і раніше не вище 15-20%, а то і 5-7%. «Уряд повинен приборкати цю «стихію» постачальників. Ми намагаємося заробити за рахунок обороту, тому продаємо зараз з мінімальною націнкою», — заявив директор з виробництва торгової мережі «Фуршет» Володимир Говоруха.

На думку голови Антимонопольного комітету Олексія Костусєва, в нагнітанні ажіотажу зацікавлені політичні опоненти нинішньої влади: «Наприклад, проблема з гречкою з’явилася не вчора, посіви скорочувалися з року в рік. Навіть якщо гречки нового врожаю не вистачить, ввеземо один корабель (50 тис. т) з-за кордону і вирішимо всі проблеми ». Також він пообіцяв: якщо буде виявлено, що ціни підвищують необгрунтовано, АМКУ вживе заходів.

На думку директора інформкомпаніі «ПроАгро» Миколи Верницького, собівартість «молочки» виросла в порівнянні з минулим роком через те, що в 1,5 рази подорожчало фуражне зерно. Але Верницький також упевнений, що на ціни впливає прагнення під “шумок” заробити. Цей процес йде від постачальників і торговців, які й нагнітають паніку необгрунтовану: «Соняшникова олія нового врожаю точно буде дешевше, тому що його — надлишок. Як тільки Кабмін і АМКУ посилять контроль за ціноутворенням, багато продукти подешевшають ».

За матеріалами: Сегодня />  

Читайте также по теме