У Закарпатській області Степану Бандері та Роману Шухевичу присвоїли звання “Почесний громадянин міста” Хуст.
Про це повідомили в прес-службу Закарпатської обласної організації Української народної партії.
Як наголошується в повідомленні, під час ХІV сесії Хустського міської ради 10 березня депутати, беручи до уваги заслуги Героя України Бандери і очолюваної ним Організації українських націоналістів перед Україною, вагомий внесок ОУН в оборону Карпатської України, безпосередню участь у подіях Карпатської України Головного командира УПА, Героя України Романа Шухевича, з нагоди 71-ї річниці проголошення незалежності Карпатської України, вирішили: "Присвоїти звання Почесний громадянин м. Хуст видатним діячам українського національно-визвольного руху, борцям за незалежність України: Героям України Степану Бандері та Роману Шухевичу (посмертно)" .
На переконання депутатів Хустської міськради, "рішення Європарламенту щодо Степана Бандери не має жодної історичної та правової підстави, і базується на наклепі про так зване" співробітництво "ОУН з нацистською Німеччиною, яким свого часу комуністична пропаганда таврувала український національно-визвольний рух часів Другої світової війни ".
На думку депутатів, "не постать С. Бандери розколює українське суспільство, а бездоказові інтерпретації та політичні спекуляції навколо неї, що відбуваються на тлі незнання об’єкта, про який йде мова, а ще гірше — на тлі небажання знати правду і відстоювати її".
"Боротьба українців за незалежність є одним із наріжних каменів нашої національної самоідентифікації. А тому без УПА, без С. Бандери, без Р. Шухевича не було б сучасної Української держави, не було б сучасної української нації", — зазначають депутати Хустської міської ради.
Нагадємо, у відповідь на заклики до В.Януковича позбавити Бандеру звання Героя України онук лідера Організації українських націоналістів Степана Бандери звернувся до Президента Віктора Януковича з пропозицією. Степан Бандера-молодший погодився віддати нагороду, вручену його діду, якщо В.Янукович відмовиться від Межигір’я.
25 лютого Європарламент прийняв резолюцію про ситуацію в Україні. В одному з її пунктів європарламентарій висловив надію на те, що Янукович перегляне присвоєння Бандері звання Героя України. Серед ініціаторів внесення до резолюції параграфа про Бандеру більшість склали депутати від Польщі.
3 березня Івано-Франківська обласна рада закликала Європейський парламент переглянути пункт 20 резолюції про ситуацію в Україні щодо присвоєння звання Героя України Степану Бандері. Того ж дня аналогічні звернення до Європарламенту прийняли Тернопільська обласна рада і Львівська міська рада, а пізніше й Чернівецька облрада.
За матеріалами: Корреспондент