Банки отримали право відчужувати кредитну житлову нерухомість у період кризи. Враховуючи також скасування мораторію на відчуження житла, банки отримали можливість забирати нерухомість у неплатників кредитів.
Відповідне рішення оприлюднило Міністерство юстиції.
Відомство внесло зміни до Інструкції про порядок здійснення нотаріальних дій нотаріусами, спростивши порядок вилучення іпотечної застави без рішення суду, а на підставі виконавчого запису нотаріуса на договорі іпотеки. Якщо раніше нотаріус не мав можливості ставити підпис про вилучення квартири до закінчення терміну кредитного договору, то тепер за умови підтвердження банком відсутності претензій, нотаріус підтверджує право банка відібрати житло за борги без рішення суду.
При цьому банкіри відмічають, що рекомендувати забирати іпотеку не будуть. «Кредитне житло просто не буде куди потім подіти», — сказав голова правління «ВТБ банку» Вадим Пушкарьов. Він пояснив, що через цей закон банки, які спеціалізувалися на іпотеці, знаходилися в дуже важкій ситуації. «Найпарадоксальніше, що в ньому сказано, що закон припиняє свою дію з моменту оголошення урядом про вихід з кризи. Даруйте, але немає офіційного оголошення Кабміном того, що у нас почалась криза. Що оголошуватиме Кабінет міністрів? Звідки він вийде, не увійшовши? Це може бути вічне рішення», — зазначив банкір.
За матеріалами: «Сегодня», «Экономические известия»