Незважаючи на те, що до Євро-2012 ще два роки, кияни вже готуються заробляти на чемпіонаті.
Як розповів віце-президент Асоціації малих готелів і апартаментів України Роман Пономаренко, буквально щодня йому телефонують за консультацією: люди хочуть переобладнати свою нерухомість під готелі, щоб заробляти на туристах.
«Дзвонять бізнесмени з ідеєю переобладнати офіси під готелі. Це можливо, якщо будівля стара і труби проведені до кожного кабінету, то ціна питання буде мінімальною, а от з новими проектами доведеться витратитися », — говорить Пономаренко.
За його словами, заробляти хочуть не тільки бізнесмени з великими можливостями.
«Люди, які раніше здавали квартири в оренду під офіс, зрозуміли, що на цьому мало заробиш. Вони просто переобладнують ці приміщення в готелі — малобюджетні готелі. Тобто, ставлять ліжка, змінюють шпалери — і готово. Вони можуть сміливо просити від 10 євро за ліжко-місце на добу. А в 2012 році ці люди зможуть заробити на хостелах набагато більше », — говорить Пономаренко.
До загального готельного ажіотажу, схоже, підключаються, навіть, зірки естради. На вулиці Мічуріна, що біля Ботанічного саду, будується п’ятиповерховий готель з підземним паркінгом. Жителі навколишніх будинків в один голос стверджують, що одна з співвласниця готелі — співачка Наталія Могилевська.
«Ми її бачимо тут раз на тиждень. Ну хіба б вона стала сюди так часто ходити на будівництво дивитися, коли б не мала до цього власний інтерес? » — говорить мешканець вулиці Мічуріна Олексій Дмитрович.
У співачки це не заперечують, а просто мовчать. Прес-секретар Юрій заявив: «Нам заборонено говорити на дану тему». За підрахунками девелоперів, цей готель з підземним паркінгом обійдеться як мінімум у мільйон доларів, адже в цьому районі «сотка» землі коштує 100 тисяч доларів.
Планують заробити на чемпіонаті й ті, у кого немає зайвої нерухомості. Художники на Андріївському вже стали писати картини про запас з видами Андріївської церкви та Золотих воріт. «Їх будуть розметати як гарячі пиріжки», — упевнений завсідник київського Монмартра Олексій.
Аналогічно поступають майстри хенд-мейд. Ірина Голубченко розповіла, що вже думає над дизайном тканинних футбольних м’ячів та інших речей, пов’язаних зі спортом. А екскурсоводи взялися за іноземні. «На нас буде колосальний попит, я терміново вчу іспанську», — говорить гід Ігор Жуков.
За матеріалами: “Сегодня”