Міністерство торгівлі Білорусії оголосило про намір скоротити імпорт пива, у в першу чергу з України.
Таке рішення ухвалив уряд Білорусі.
До 2015 року в Білорусі заплановано зменшити частку імпортного пива з 30% до 5%, при тому, що нині лише українське пиво тримає 10% на білоруському ринку.
Уряд Білорусі висловив побажання, щоб замість закордонного білоруси пили вітчизняне пиво, на що спрямовано загальнодержавну кампанію так званого імпортозаміщення – заради збереження валюти і підтримки національного виробника.
Торгівля між Україною і Білоруссю ведеться у вільно конвертованій валюті, хоча минулого року існували домовленості між національними банками про використання у торгівлі і національних валют, але їх не так швидко можна реалізувати, відзначає радіостанція. /> Щодо українського пива, то влада Білорусі не перший рік звинувачує його імпортерів у демпінгових цінах. Нині уряд Білорусі збирається запровадити процедуру ліцензування імпорту українського пива.
У квітні цього року білоруський концерн "Держхарчпром" змусив українських виробників пива підняти ціни на своєму ринку на 11%. Українські імпортери були змушені підписати відповідні цінові угоди з білоруським державним концерном, і тепер українське пиво в Білорусі продається дорожче, ніж в Україні, і дорожче, ніж білоруське пиво.
А в Україні з 1 липня 2010 року було підвищено ставку акцизів на пиво на 23,3% і на тютюнові вироби — приблизно на 30%. Це передбачено законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (відомий як закон №6337), прийнятим парламентом 20 травня цього року.
За матеріалами: Радіо Свобода