color="#000000">Понад 50 відсотків українців вважають себе подібними до поляків.
color="#000000">Про це свідчать результати соціологічного опитування, які сьогодні на прес-конференції "Сприйняття Польщі і поляків в Україні" репрезентували директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучерева Ірина Бекешкіна, експерт Інституту справ публічних, науковий співробітник Інституту соціології Варшавського університету Йоана Конєчна-Саламатін та експерт Школи соціальних наук імені Йозефа Майки Наталя Рябінська.
color="#000000">Н. Рябінська наголосила, що за останні 10 років цей показник значно зріс.
color="#000000">На думку більшості українців, Польща — сучасна європейська країна, гарна і доглянута, там живуть приємні люди, які симпатизують Україні. Поляки й українці чудово розуміють одне одного без перекладача. При цьому у Польщі значно вищий рівень життя, і українці мають змогу непогано там заробляти.
color="#000000">За словами Йоани Конєчної-Саламатін, найбільше позитивному іміджу Польщі в уявленні українців сприяли їхні поїздки до сусідньої країни та регіон проживання респондентів — на Заході України цей відсоток набагато вищий, ніж на Сході. Відмінності з огляду на стать були незначними, зауважує експерт, хоча чоловіки дещо позитивніше сприймають Польщу, ніж жінки. Найбільш прихильними до Польщі виявились українці віком від 40 до 60 років. "Наприкінці 90-их років минулого століття ці люди часто навідувались до Польщі з метою закупівлі товарів, щоб потім реалізувати їх в Україні", — зазначає експерт. Загалом, як наголосила Й.Конєчна-Саламатін, позитивно оцінюють Польщу та поляків більш як половина респондентів, опитаних в Україні.
color="#000000">Водночас, образ поляків в очах українців, зазначила Н.Рябінська, потрібно зіставляти з автостереотипом. Так, українці схильні визнавати, що поляки компетентніші за них, але менш моральні. До виміру компетенції українці віднесли такі риси характеру як заповзятливість, сучасність, відповідальність, освіченість, ефективність у роботі. До виміру моральності українці відносять гостинність, доброзичливість, щирість, товариськість. "Однак останнім часом ці риси стираються, оскільки молоде покоління двох сусідніх народів не бачить між собою жодних відмінностей", — підкреслює експерт.
Читайте также по теме