Більше третини європейців ніколи не вживають алкоголь, а в Італії стабільно непитущими є 53 відсотки населення. Такі результати соціологічного дослідження, виконаного на замовлення Wall Street Journal і оприлюдненого 5 грудня, повідомило «Lenta.ru».
Про ставлення до алкоголю та його роль в житті соціологи опитали 17 тисяч людей з 13 країн ЄС, США, Росії, Туреччини, Швейцарії.
Найбільше непитущих — 83% передбачувано опинилось в Туреччині, де вживання спиртного забороняє іслам. Цікаво, що Італія, яка посіла друге місце за кількістю непитущих, опинилась серед лідерів і по кількості п’яниць: у вживанні алкоголю не рідше, ніж один раз на день там зізналось 16% населення. А в Росії, як показало опитання, щодня вживають менше 1% громадян.
Дослідження також виявило, що молоде покоління пиячить рідше, ніж їхні батьки, проте за один раз підлітки стали випивати суттєво більше, ніж було прийнято 20-30 років тому. Із напоїв молодь віддає перевагу пиву, яке потроху починає домінувати навіть у країнах з "винними" традицііями (Середиземномор’я). Найгірше справи у Бельгії, де 56% опитаних у віці від 14 до 29 років зізнались, що для стану сп’яніння їм потрібно не менше 5 кухелів пива, стаканів вина чи рюмок горілки.
Жінки в цілому п’ють набагато менше та стриманіше за чоловіків. Виключення складають жінки Швеції: лише 16% з них повністю утримуються від алкоголю, в той же час серед чоловіків частина непитущих склала 20%.