Міністр палива та енергетики Юрій Бойко має пояснити, чи має він зараз відношення до “РосУкрЕнерго”.
Про це заявив голова правління Центру прикладних політичних досліджень"Пента" Володимир Фесенко у коментарі кореспонденту ГолосUA.
“Я думаю, що зараз, враховуючи всі ці обставини, Бойко має дати пояснення, чи має він якесь відношення зараз до “РосУкрЕнерго”, тому що за три роки може багато чого змінитися. І враховуючи зараз обмін люб’язностями, які ми чули, зокрема, між Фірташем (Дмитро Фірташ — власник “РУЕ”, бізнесмен — ред.) і Бойко, розрізняються”, — зазначив він.
На думку експерта, опублікування довіреності — це серйозне звинувачення, тому міністр має дати пояснення і для громадської думки, і для спостерігачів, зокрема, зовнішніх.
“Я просто дивлюсь на ситуацію і бачу, що зараз Бойко, я не знаю, чи є в нього зараз зв’язки з Фірташем чи ні, але він змушений враховувати інтереси держави і “Нафтогазу України”, тому що зараз віддати цей газ Фірташу чи “РУЕ” — це означає і банкрутство “Нафтогазу” і дуже серйозні фінансові або енергетичні проблеми України. І це розуміють всі — і Льовочкін, і Бойко, і Азаров. Тобто зобов’язання перед “РосУкрЕнерго” Україна виконати не може. І я б про це зараз турбувався, а не про те, має бути Бойко міністром, чи не має”, — наголосив політолог.
На його думку, у цій ситуації винна не лише нинішня влада, а й колишня. “У мене дуже велика підозра, що рік тому під час вирішення питання із “РУЕ”, росіяни нас на багато гачків підчепили. Зокрема, і на цей гачок з газом “РУЕ”. Зараз вони досить блискуче розіграли комбінацію навіть не з двох, а з трьох ходів: тоді нібито віддали нам цей газ, Тимошенко його з радістю взяла, а потім за допомогою “Газпрому” чіпляють на ще один гачок нову українську владу”, — підкреслив В. Фесенко.
Тому, зазначив експерт, зараз не треба доводити зв’язки Ю. Бойка з Д. Фірташем. “Ну доведемо. І що далі? Все одно треба борг віддавати, згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу”, — підкреслив він.
Разом з тим політолог зауважив, що конфлікт інтересів “Бойко-Фірташ”, то це не найголовніше, що можна виділити сьогодні. “Наприклад, ситуація з Хорошковським (Валерій Хорошковсьикй — голова Служби безпеки України — ред.) — він займається бізнесом, будучи головою СБУ і є ще членом Вищої Ради юстиції, що просто заборонено Конституцією. Якщо із Бойком нічого не ясно, чи має він відношення, чи не має, то з Хорошковським абсолютно все відомо. І це прямий конфлікт інтересів, зокрема, і в юридичному сенсі”, — підсумував В. Фесенко.
А. Штепура />