“Газпром” – компанія, яка абсолютно не змогла себе реалізувати в умовах російської економіки. Про це заявив колишній перший Віце-прем’єр-міністр та міністр палива та енергетики уряду РФ Борис Нємцов, повідомляє кореспондент Голос.UA.
За його словами, якщо за останні роки російська економіка зросла більш ніж на 75%, то лише у “Газпрома” нічого не змінилось. Як і у 2000 році, він досі виробляє 546-548 млрд. кубометрів на рік. Нємцов зазначив, що “Газпром” — це особистий проект Путіна, і як тільки він прийшов до влади, одразу ж з посади голови правління був звільнений Черномирдін. З 18 членв правління 11 — це діячи спецслужб та мерії Санкт-Петербурга, які взагалі не мають ніякого відношення до газу”ф. “За останній рік “Газпром” відкрив лише одне родовище “Південно-російське”. Крім того борг Газпрому зріс з 14 до 60 млрд долларів. Виробництво газу в країні не зростає, і це призводить лише до зростання цін,” — сказав Борис Нємцов.
Також Нємцов зазаначив, що з “Газпрому” активно виводяться кошти на суму 60 млрд. долларів. Вже виведені Газпромбанк, Газфонд і Совгаз, які тепер належать другу Путіна Ковальчуку, а 6,4% акцій взагалі зникли. В 2005 році “Газпром” придбав корпорацію “Сібнєфть”, за два роки вона скоротила видобуток нафти на 11%.
Нємцов зазначив, що Росія планує збудувати декілька нафтопроводів – це буде північний потік через Естонію та південний через Україну, вартість яких становить 15 і 20 млрд. долларів відповідно, проте Росії немає чим їх заповнити. На його думку, вихід з такої кризи є, передусім потрібно, щоб незалежні виробники газу могли його вільно продавати, а ринок газу був відкритим. “Росія вважає, що вона сама сидить на траві і не хоче нікого туди пускати. Потрібно залишити ці імперські замашки”- зауважив Нємцов.