ГолосUA
10:25 16/08/2010

Британська баронесса втратила посаду чрез зв’язки з Фірташем

Британська баронеса Паулін Невілл-Джонс, яку багато оглядачів пророкували на посаду радника прем’єра з питань національної безпеки, залишилася без очікуваного поста після того, як місцева контррозвідка викрила її у зв’язках з олігархами із сумнівною репутацією, зокрема, співвласником «РосУкрЕнерго» Дмитром Фірташем.

Про це у неділю, 15 серпня, повідомила британська газета Daily Mail з посиланням на свої джерела.

Як нагадує видання, 70-річна Паулін Невілл-Джонс вважалася головним претендентом на створену нещодавно посаду радника прем’єра країни з нацбезпеки. Проте голова британського уряду Девід Кемерон вирішив не призначати її на цю посаду. Причиною, як відзначає газета, стала доповідь контррозвідки MI5, з якої випливає, що баронеса пов’язана з «сумнівними олігархами, підозрюваними у зв’язках з організованою злочинністю і російською мафією».

Як пише Daily Mail, мова йде про співвласника «РосУкрЕнерго» Дмитра Фірташа, а також про алюмінієвого магната Михайла Чорного, який в даний час проживає в Ізраїлі.

За даними MI5, кілька років тому офіс Невілл-Джонс отримав від британського бізнесмена Роберта Шетлера-Джонса, який курирує активи Дмитра Фірташа в Group DF, більше 30 тисяч доларів. Британець стверджує, що гроші він пожертвував як приватна особа. Тим не менше, як пише Daily Mail, контррозвідка вважає, що гроші Невілл-Джонс передав саме український олігарх, а баронеса виплатила ними зарплату своєму радникові Марку Філіпсу.

Росіянин Михайло Чорний, колишній бізнес-партнер Олега Дерипаски, що у даний час проживає в Ізраїлі, є основним фінансовим спонсором антитерористичного «Саміту розвідок» (Intelligence Summit), який щорічно проходить у Вашингтоні. До виконавчої ради цього саміту входить і баронеса Невілл-Джонс.

Сама баронеса заявила, що ніколи не зустрічалася ані з Михайлом Чорним, ані з Дмитром Фірташем, ані з Робертом Шетлер-Джонсом.

Тим не менше, Daily Mail пише, що саме на підставі доповіді MI5 Кемерон відмовився від затвердження баронеси на посаду свого радника і призначив її «всього лише» на посаду державного міністра у МВС.

При цьому джерела газети повідомляють, що Невілл-Джонс «оскаженіла», коли дізналася про це. Вона навіть пригрозила піти у відставку і досі не може пробачити призначення на таку низьку посаду. А таке жадане для неї крісло, яке передбачаєі доступ до інформації під грифом «таємно», зайняв колишній постійний секретар МЗС сер Пітер Рікеттс.

За матеріалами: Дзеркало тижня, Daily Mail, NEWSru.co.il

 

Читайте также по теме