face="Times New Roman, serif">
size="4">Розроблені Держкомпідприємництвом законопроекти, які полегшують відкриття та закриття бізнесу, відправлені до Кабінету Міністрів України.
face="Times New Roman, serif">
size="4">Про це в інтерв’ю «Лігабізнесінформ» заявив голова Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва Михайло Бродський, передала прес-служба комітету.
face="Times New Roman, serif">
size="4">«По відкриттю бізнесу ми спрощуємо все, що тільки можна: скасовуємо печатки для фізичних осіб, вводимо нульовий уставний фонд, модельні статути, які не треба буде засвідчувати у нотаріуса, скасовуємо нотаріальне завірення документів, які подаються на реєстрацію юридичних осіб і т.д. Ми працюємо строго за європейським протоколом», – заявив голова Держкомпідприємництва.
face="Times New Roman, serif">
size="4">Зокрема, розроблений Комітетом проекту закону «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо спрощення започаткування підприємництва)» запроваджує нульовий статутний фонд на дату реєстрації (наразі для товариств з обмеженою відповідальністю він має бути не менше суми, що дорівнює одній мінімальній зарплаті, для акціонерного товариства – не менше 1250 мінімальних заробітних плат), скасовує необхідність нотаріального посвідчення документів, які подаються на реєстрацію, а також запроваджує єдиний документ, який видаватиметься на підтвердження проведення державної реєстрації юридичної особи – виписку з Єдиного державного реєстру.
face="Times New Roman, serif">
size="4">«В плані спрощення закриття бізнесу, підготували законопроект, яким максимальний строк закриття юрособи обмежений шістьма місяцями, фізичного особи – підприємця – трьома. Якщо протягом відведеного часу кредитори не висунули свої вимоги, то підприємство ліквідується автоматично. Ці всі наші ініціативи отримали підтримку в уряді», –підкреслив Михайло Бродський.
face="Times New Roman, serif">
size="4">Подібні зміни передбачені проектом закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо спрощення процедур припинення юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців)», який обмежує максимальний термін закриття юрособи 6 місяцями, фізичної особи-підприємця – 3. Даний законопроект також заощаджуватиме гроші підприємців, адже після його ухвалення не потрібно буде підтверджувати ліквідаційний баланс аудиторським висновком, який коштує 5–10 тис грн., засвідчувати нотаріусом підписи на ліквідаційному балансі та рішенні про припинення юридичної особи, а також платити за публікацію повідомлення про прийняття рішення щодо припинення суб’єкта господарювання.
Читайте также по теме