Україна не втратить своїх демографічних позицій серед країн Європи.
Таку думку висловила керівник відділу демографічних процесів Інституту демографії і соціальних досліджень Олена Палій під час прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.
„Прогнози щодо народонаселення, складені спеціалістами ООН, свідчать про те, що і через 40 років Україна залишатиметься на 7-му місці за чисельністю населення у Європі”, – наголосила експерт.
Вона зауважила, що кількість населення країни не завжди визначає її авторитет. „В Європі є дуже маленькі країни, які тим не менше, мають величезний економічний і політичний потенціал”, — зазначила О. Палій.
Демограф також висловила думку, що потрібно говорити не про кількість, а про якість населення. Тобто про справжні демографічні проблеми — „старіння, необхідність утримувати багато літніх людей шляхом пенсійного забезпечення, а також погане здоров’я українців”.
За даними фахівця, в Україні у 1990 році тривалість життя чоловіків складала 65,6 року, а жінок – майже 75 років. Найгірша ситуація, за її словами, була в Україні на межі тисячоліть, коли тривалість життя чоловіків скоротилася до 62 років.
Вона також зазначила, що протягом останніх років спостерігаються сприятливі тенденції щодо тривалості життя.
„Тривалість життя чоловіків у нас, порівняно з найгіршим періодом, зросла більш, ніж на два роки. За даними 2009 року, в середньому чоловіки живуть більше 64 років, а жінки – близько 75 років”, — зазначила О. Палій.
Водночас, експерт зазначила, що „збільшення тривалості життя є віддзеркаленням зменшення смертності, а смертність зменшилася приблизно на 10%”.