Через низьку обізнаність щодо методів контрацепції більше 40% українських жінок репродуктивного віку хоч раз у житті робили аборт. Про це повідомила начальник відділу акушерсько-гінекологічної допомоги Міністерства охорони здоров’я України Валентина Коломейчук.
Про це вона сказала під час прес-конференції “Обізнана жінка обирає найкращий контрацептив”, на якій були презентовані результати міжнародного дослідницького проекту CHOICE.
Як повідомили в Європейському товаристві з контрацепції та репродукції, за наслідками дослідження, українські жінки, які мають вільний доступ до інформації про різні методи запобігання небажаній вагітності, найчастіше зупиняли свій вибір на нетрадиційних для України, але дуже затребуваних у розвинених західних країнах сучасних контрацептивах.
У той же час дослідження показало, що до консультації з гінекологом у рамках проекту, найбільш популярним методом контрацепції був презерватив — 43,4%, проте кількість незапланованих вагітностей у разі його використання досягає 14 на 100 випадків використання.
При цьому 6,8% опитаних жінок узагалі не застосовували контрацепцію. "Результатом низької обізнаності жінок щодо методів контрацепції є найвищий у Європі показник кількості незапланованих вагітностей і абортів", — зазначила Світлана Лур’є, керівник департаменту маркетингових досліджень компанії Proxima Research.
Про низький рівень обізнаності щодо контрацепції говорив і В’ячеслав Камінський, головний фахівець з акушерства і гінекології Міністерства охорони здоров’я України: "Сьогодні все ще достатньо поширеними методами контрацепції є перерваний статевий акт і так звані "природні методи", тобто вирахування "небезпечних днів". У той час, як у всьому світі небезпечні дні вираховують не для контрацепції, а для визначення днів, зручних для зачаття".
Проте переважна більшість жінок, які брали участь у програмі CHOICE, змінили свій погляд на вживані ними методи контрацепції. "Після консультацій найбільшу зацікавленість українські жінки, як і жінки інших країн, де проводилися дослідження, проявили до вагінального кільця. Після отримання повної і об’єктивної інформації про існуючі методи контрацепції 47,2% пацієнток обрали саме кільце", — повідомила С. Лур’є.
За її словами, роблячи свій вибір, жінки брали до уваги зручність використання (кільце жінка може ввести самостійно і повинна це робити лише один раз на місяць), ефективність, відсутність побічних ефектів і забезпечення стабільного циклу. Крім того, в рамках програми CHOICE було встановлено, що вагінальне кільце дозволяє підвищити якість сексуального життя жінок і їхніх партнерів.
Нагадаємо, навесні журнал “Корреспондент” писав, що через кризу в Україні різко зросло число абортів і впала народжуваність.
За матеріалами “УНІАН”, “Корреспондент”.