Масштаби цвітіння в Одесі небезпечного карантинного бур’яну — амброзії перевищили в поточному році допустимі норми. Через те, що в серпні пройшли рясні дощі, ареал цвітіння амброзії полинолистої, в порівнянні з минулим роком, збільшився в кілька разів.
Про це повідомила завідувач Одеським пунктом карантинних рослин Галина Дорофєєва.
Найбільш активна концентрація бур’яну спостерігається в Суворовському районі Одеси, де наразі ведуться роботи з видалення небезпечних рослин і навіть тимчасово встановлений карантинний режим. «Там ще є осередки, але наразі триває скошування. У нас заборонені хімічні обробки карантинних бур’янів, тому ми використовуємо тільки агро-технічні методи боротьби, а саме виривання рослини з корінням, або низьке скошування», — зазначила Г. Дорофєєва.
Карантинний пункт працює спільно з райадміністраціями міста, ЖЕКами, інспекцією з благоустрою та комунальним підприємством «Міськзелентрест».
Карантинний інспектор зазначила, що часто через зовнішню привабливість бур’янів, одесити навіть поливають і доглядають за рослиною, неуявляючи яку небезпеку вони можуть завдати собі і своїм сусідам. «Адже наразі йде цвітіння, і вона найбільш небезпечна. Причому одна рослина дає до ста тисяч насінин і може викликати алергію у людини в районі кілометра. А сама алергія дуже схожа на грип», — додала Г. Дорофєєва.
За словами головного алерголога міста Анастасія Косенкова, цього року значно збільшилася кількість пацієнтів зі скаргами на загострилася алергію. З них 30% хворі на поліноз — алергічну реакцією на пилок рослин.
Вперше амброзія полинолиста була завезена до Березівського району Одещини з вантажем пшениці з Америки в 1957 році. Після цього бур’ян і отримав своє розповсюдження по всій території Одеської області.
За матеріалами: Репортер
http://www.reporter.com.ua/news/47713/ />