ГолосUA
16:47 28/12/2009

Через ЦВК в Україні ледь не втратили унікальну бібліотеку Інституту цукрової промисловості

Державний Науковий Інститут цукрової промисловості звинувачує Центрвиборчком у тому, що через них ледь не була втрачена одна з найбільших та найдавніших у світі бібліотек цукрової галузі.

Про це в інтерв’ю кореспонденту ГолосUA розповів директор Державного Наукового Інституту цукрової промисловості Сергій Василенко. />    
“Це була унікальна бібліотека, але коли її вивозили у 2004 році, книжки просто викидали пачками в сніг солдати. Потім ці книжки позакидали в машини і кинули у приміщення без даху, де їх заливало дощем 4 роки”, — сказав науковець.

За його словами постановою Кабінету Міністрів України від 2004 року всі будівлі інституту разом із приміщенням бібліотеки були передані в оперативне управління ЦВК, а обладнання лабораторій, книжки та результати досліджень майже 100 років, викинуті на вулицю, і згодом перевезені до складу, без належних умов зберігання. Науковець зазначив, що первинний фонд бібліотеки Інституту цукрової промисловості складав 25 тисяч одиниць зберігання — це понад 50 тон. В бібліотеці зберігались книжки фонду Російської Імперії, була зібрана вся існуюча у СРСР літературу галузі та вивезені у 1945 році з Німеччини книжки найдавнішої бібліотеки цукрової промисловості світу.

“Коли перевозили німецьку бібліотеку з Москви в Київ у 1965 році, на це тоді замовили автомобільний потяг — це були спеціально для цього підготовлені автомобілі, які їхали кортежем. В 2004 році їх за три години закинули у вантажівки солдати і кинули на склад, де 4 роки вони мокли. У 2008 році книжки перевезли за власний кошт науковці і півроку їх намагались відновити. Втрати від таких дій влади ми навіть не можемо підрахувати”, — сказав він.

Нагадаємо, як повідомляло агентство раніше, у 2004 році згідно з постановою Кабінету міністрів будинки на вул. Лютеранській, 18 і Лютеранській, 20 в Києві, де знаходиться Інститут, були передані в оперативне управління ЦВК. Інституту не надали альтернативного приміщення, а вся бібліотека з фаховими книгами, що датуються починаючи з 16 століття, документовані висновки наукових робіт кінця 19 століття та лабораторне обладнання перевезли в аварійне приміщення. Так як інституту не були надані альтернативні приміщення науковці відмовилися виїжджати. Наразі ЦВК через суд намагається позбавити Інституту приміщень. Загальна площа яких перевищує 3 тисячі кв.м

К.Коваленко

 

Читайте также по теме