Існує висока ймовірність, того що суди більш високих інстанцій підтвердять законність рішення Стокгольмського суду по справі “RosUkrEnergo” та компанії “Нафтогаз”.
Про це сказав старший аналітик інвесткомпанії Dragon Capital Денис Саква в інтерв’ю кореспонденту ГолосUA.
"Міністерство палива та енергетики заявило, що “Нафтогаз” подасть апеляцію, однак ми вважаємо, що висока ймовірність, того що суди більш високих інстанцій підтвердять законність рішення Стокгольмського суду. Однак уряд зможе використовувати механізм апеляції для максимального віддалення в часі терміну передачі газу РУЕ, як мінімум до наступного року ", — відзначив він.
Крім того, на думку аналітика, після передачі зазначеного обсягу газу, RosUkrEnergo поставить його місцевим промисловим споживачам. "Як відомо, один із співвласників компанії Дмитро Фірташ контролює підприємство з виробництва азотних добрив “Рівнеазот”. Крім цього, згідно з повідомленнями в ЗМІ, він, можливо, отримав контроль ще над двома аналогічними компаніями, черкаський “Азот” і “Стирол”. Зазначені підприємства є одними з найбільших споживачів газу в Україні ", — зазначив Денис Саква.
"Якщо рішення суду в кінцевому підсумку буде виконано, компанія “RosUkrEnergo”, після передачі їй 12,1 млрд. куб. м газу, повинна буде повернути “Нафтогазу” $ 1,7 млрд., які були сплачені держпідприємством за цей обсяг газу в минулому році. З урахуванням того, що теперішня ринкова ціна за 12,1 млрд. куб. м газу сягає $ 2,9 млрд., кінцеві збитки нафтогазового монополіста від цієї угоди можна оцінити в $ 1,2 млрд. у цьому році. Це призведе до зменшення акціонерного капіталу держпідприємства, що в поєднанні з втратами від операційної діяльності, потенційно може привести до того, що коефіцієнт борг / власний капітал опуститься до порогового рівня, передбаченого в договорі при випуску єврооблігацій", -сказав він.
Водночас експерт наголосив, що компанія “Нафтогаз” може компенсувати ці втрати шляхом додаткової емісії акцій на суму 12 млрд. грн. (затверджено в 1-му півріччі 2010 р.) і нещодавно ухваленого урядом фінансового вливання розміром 7 млрд. гривень.
О. Каретнікова />