В Україні знову збираються підвищити штрафи за деякі порушення ПДР.
Про це розповів голова прес-служби ДАІ МВС України Євген Кравець, пише видання “Сегодня”.
“Наприклад, є ініціатива запровадити за перевищення швидкості більше 10 км/год — один штраф, на 20 км/год — інший (наразі не карають за перевищення до 20 км/год — ред.), Більше 40 і 60 км/год — третій. Над цими питаннями нині працює спеціальна група”.
За його словами, також є пропозиції зробити градацію за порушників: якщо правил дорожнього руху порушив скутерист — для нього повинен бути один штраф, якщо водій маршрутки чи автобуса, які відповідальні за життя десятків пасажирів, то покарання, відповідно, буде більш жорсткою. “Але дуже жорстких заходів не буде, тому як народ може це сприйняти негативно. Нині, до речі, за пияцтво позбавляють прав за рішенням суду лише 20% порушників, а раніше, коли це було в компетенції ДАІ, документи забирали у 80% водіїв”, — додав Є. Кравець.
Джерела в ДАІ повідомили виданню, що покаранням за пияцтво можуть затвердити суму в 15 тис. грн. (нині від 2550 до 3400 — ред.). Штрафи за перевищення швидкості на 40-60 км/год можуть скласти 7-8 тис. грн., а за порушення правил дорожнього руху на переїздах хочуть забирати права. Після того як пропозиції будуть готові, їх збираються вивісити на сайті ДАІ для обговорення і лише після цього стверджувати остаточно. “У градації покарання за перевищення нічого протизаконного немає, адже якщо водій перевищив швидкість на 5 км/год, то він вже порушив правила, — сказав провідний юрист Тетяна Чурікова. — Але не погоджуся, що повинна бути градація за порушників. Перед законом всі повинні бути рівні. Що стосується 15 тисяч гривень за пияцтво, то такі занадто високі штрафи можуть породити новий виток корупції — водію вигідніше буде відкупитися”.
Останній раз в Україні штрафи збільшили два роки тому, підвищивши їх у 10 разів. За офіційними даними Держказначейства, з початку року водіям довелося викласти близько 850 млн грн., а за два роки — близько двох млрд. грн. Найбільше, близько 66 млн. грн., заплатили кияни, а найменше — на Тернопільщині (близько 11 млн. грн.). Найчастіше водії перевищують швидкість і порушують правила проїзду перехресть.