"Життя найкраще у Данії", — пише видання Форбс, посилаючись на дані Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), — "Тут найнижчий рівень безробіття, а економіка знаходиться у непоганому стані. Разом із тим, датчани висловлюють задоволення своїм рівнем життя і впевнені, що у найближчому часі він залишиться стабільним".
ОЕСР також зазначило, що переважна більшість держав саме Північної Європи вважають своє життя щасливим, беручи до уваги економічні, соціальні та політичні аспекти.
Серед інших держав, які задоволені своїм рівнем життя – Фінляндія (2-ге місце), Нідерланди (3-тє), Канада (6-те), Швейцарія (7-ме) та інші.
Проводячи своє опитування, ОЕСР ставило різноманітні питання, наприклад, вам сподобалося щось, що ви робили вчора? чи ставились до вас із повагою? чи ви горді за ваші вчорашні вчинки? Тощо.
"Аналізуючи причини чому Північна Європа виявилася найщасливішою, організація зазначила, що одним із основних чинників стала економічне благополуччя країн, яким вдалося мінімізувати вплив економічної кризи", — вказує видання. "Водночас багатство населення не є визначаючим чинником їхніх радощів, адже прибуток на душу населення у Данії, яка зайняла перше місце у рейтингу, становить 68,000 доларів, в той час як у Норвегії аналогічна цифра становить 98,822 доларів, але вона знаходиться на 9-му місці рейтингу. У Новій Зеландії ця цифра взагалі становить 30,556 доларів на душу населення, однак їй вдалося посісти 8-ий пункт у дослідженні ОЕСР.
Одним із фактів, що визначають щастя населення — це баланс між роботою та дозвіллям. У Північній Європі працюють лише 37 годин на тиждень. В той час як у Китаї, який опинився на дні рейтингу, у середньому люди працюють 47 годин і мають прибуток лише у 3,600 доларів ".
Л.Дубенко