ГолосUA
15:10 10/06/2010

Дефолту та здачі «Нафтогазу» не буде – експерт

Дефолту та продажу активів НАК «Нафтогазу» Росії не буде.

Таку думку в інтерв’ю кореспонденту ГолосUA висловив експерт Олександр Тодійчук.

За його словами, діюча українська влада не дозволить знищити компанію «Нафтогаз» шляхом повернення боргу RosUkrEnergo. «Я думаю, що ті, хто сьогодні прийшли до влади – вони не зацікавлені втратити «Нафтогаз», який є для них дуже корисним, скажімо так. Тому я гадаю, що боротьба за нього буде серйозна, бо навіть якщо почати ділити все 50 на 50, це означає втратити контроль і ті хто представлятимуть українську сторону, втратять цінність, оскільки Росія просто все перебере на себе», — наголосив він.

На думку експерта, влада імплементує рішення Стокгольмського арбітражного суду, але змусить RosUkrEnergo продати частину газу країні аби перезимувати опалювальний період. /> «Тобто тут буде ціла серія компромісів, але велика вірогідність, що це рішення суду буде реалізоване», — зазначив він.

Нагадаємо, компанії «Нафтогаз» та RosUkrEnergo оскаржують приналежність 11 мільярдів кубометрів газу з березня 2009 року. Кожна зі сторін стверджує, що є власником палива, яке зараз знаходиться в сховищах «Нафтогазу». Український уряд підтримав держкомпанію, а RUE звернувся до суду і зажадав від холдингу відшкодування збитків за «викрадений» газ у розмірі 5,4 мільярдів доларів.

У квітні 2010 року суд прийняв рішення на користь «RosUkrEnergo» і зобов’язав «Нафтогаз» сплатити трейдеру 197 мільйонів доларів боргу за газ, що поставлявся «RosUkrEnergo» в 2008 році. У червні Стокгольмський арбітражний суд прийняв рішення, згідно з яким український держхолдинг не тільки повинен повернути компанії Д. Фірташа 11 мільярдів кубометрів газу, але й віддати додаткові 1,1 мільярдів кубометрів за порушення умов контракту.

З 2006-го по 2008 рік «RosUkrEnergo» був ексклюзивним постачальником газу в Україну, однак з 2009 року був виключений зі схеми поставок палива в країну. На той момент у сховищах «Нафтогазу» у RUE залишалося близько 11 мільярдів кубометрів газу.

А. Береза
 

Читайте также по теме