Делегати на саміті в Копенгагені проголосували за визнання заключної угоди, досягнутої за підтримки США. Такий крок дозволить договору набрати юридичної чинності.
Генеральний Секретар ООН Бан-Кі Мун сказав: «Нарешті ми затвердили угоду.»
Раніше не всі учасники зустрічі погоджувалися підтримати угоду, проголошену Президентом США Бараком Обамою.
Кілька країн Південної Америки, зокрема, Венесуела, Нікарагуа, Куба Еквадор і Болівія, твердили, що було порушено належний процес укладення угоди. Делегати на саміті працювали впродовж ночі, аби саміт не завершився без досягнення заключної угоди.
Раніше група з п’яти країн під проводом США, до якої також входить Китай, запропонувала те, що Обама назвав «значущим договором.»
Однак, кілька країн, що розвиваються, були впевнені, що угода не передбачає дій, необхідних для припинення кліматичних змін, відкинули пропозицію. Але більшість країн закликали Данію, яка головує на зустрічі, затвердити угоду.
Аби документ став офіційним договором ООН, за нього мають проголосувати всі 193 країни-учасниці переговорів.
У п’ятницю США, Китай, Індія, Бразилія і Південна Африка досягли угоди з низки питань, зокрема щодо того, аби обмежити зростання температури на менше, ніж 2 градуси за Цельсієм. Але кіілька країн висловили обурення щодо проекту угоди.
В договорі офіційно не затверджено обмеження зростання температури 2 градусами на Цельсієм, а лише сказано, що група країн «визнає наукову позицію», що зростання температури треба стримувати нижче від цієї цифри.
Угода передбачає, що країни, що розвиваються впродовж наступних трьох років отримають 30 мільярдів доларів допомоги, а також записано про мету зібрати 100 мільярдів доларів на рік до 2020 року на допомогу бідним країнам пристосуватися до кліматичних змін. В угоді також записано про метод, за допомогою якого розвинуті промислові країни можуть підтверджувати розмір своїх викидів. /> США наполягли, аби Китай відмовився чинити опір такому пункту.
Упродовж зустрічі, яка тривала 2 тижні, малі острівні країни закликали до договору, який би зобов’язував до юридичної відповідальності і передбачав обмеження викидів до рівня, який би перешкодив підвищенню температури на 1,5 градуси за Цельсієм.
За матеріалами Бі-Бі-Сі