Демографічна криза та стан здоров’я населення негативно впливають на економіку держави.
Таке твердження висловив Директор Світового банку у справах України, Білорусі і Молдови Мартін Райзер під час презентації результатів дослідження “Трагедія, якої можна уникнути: Подолання в Україні кризи здоров’я людини”, передав кореспондент ГолосUA.
“Зараз ми бачимо безпрецедентний демографічний спад і кризу в охороні здоров’я, що є найбільшою проблемою, з якою стикнулася Україна, навіть, якщо всі говорять про банки, безробіття. Нездоровий народ не може продуктивно працювати і генерувати ресурси, які потрібні державі, і тоді всі інші обіцянки, які дають політики, теж не будуть профінансовані. Це є ключовим моментом у тому, щоб країна зрозуміла, у якій кризі вона знаходиться і почала концентрувати зусилля для її подолання”, — сказав Мартін Райзер.
Директор Світового банку у справах України, Білорусі розповів, що банк намагався допомогти Україні подолати цю проблему. “Ми намагалися використовувати наші фінансові ресурси, особливо у сфері боротьби з ВІЛ-СНІДом, туберкульозом, зробили багато аналітичної роботи, допомогли Уряду розробити різні стратегії реформ. Але до цього часу ці зусилля не принесли бажаних результатів. Ситуація з охороною здоров’я не тільки не покращилася, вона погіршилася”, — висловився він.
Пояснення цьому Райзер бачить у неефективності використання грошей владою в Україні. “Уряд витрачає величезну кількість грошей, але вона витрачається неефективно. Реформи не проходять через парламент і тому вони не відображаються у законодавчих актах. Можна сказати, що постійні зміни у керівництві міністерств сповільнюють впровадження реформ, які б хороші не були наміри”, — наголосив фахівець.
І. Носальська