У разі прийняття Верховною Радою закону про скасування депутатської недоторканності, притягти депутатів до кримінальної та адміністративної відповідальності стане майже неможливим.
Про це заявив директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко, передав кореспондент ГолосUA.
Він зауважив, що у цьому законі мова йде не про повне скасування депутатської недоторканності, а лише про часткове її обмеження.
«Ні про яке скасування недоторканності мова не йде. Це все гра на публіку. Буде лише часткове її обмеження», — наголосив В.Фесенко
Експерт додав, що у відповідному законопроекті передбачена значно складніша процедура позбавлення імунітету, а разом з нею і процедура притягнення депутатів до кримінальної або адміністративної відповідальності.
«Якщо зараз достатньо лише рішення Верховної Ради, щоб позбавити депутатської недоторканності будь-якого депутата, то після прийняття такого закону потрібен буде ще й обвинувачувальний вирок суду. А ми всі знаємо які в нас суди!», — наголосив В.Фесенко.
При цьому експерти переконані, що обмежувати або повністю скасовувати імунітет Президента є помилкою.
«Імунітет Президента не потрібно було чіпати. Адже після прийняття цього рішення будь-хто зможе закидати Президента обвинуваченнями і всі сили він змушений буде віддавати на це, а не на вирішення державних проблем», — сказав президент Аналітичного центру «Відкрита політика» Ігор Жданов.
За словами В. Фесенка, українським депутатам потрібно було скористатись досвідом європейських колег, де ця процедура давно вдосконалена.
«У багатьох країнах Європи, якщо депутата зловили на місці злочину, йому одразу ж висувають обвинувачення. Або якщо хтось з політиків порушив правила дорожнього руху, то він також має сплатити штраф, як кожна людина, і бути притягнутий до адміністративної відповідальності, незалежно від свого статусу», — додав В.Фесенко.
Ю,Жданович