ГолосUA
16:23 02/06/2010

Депутати не дали вчителям статусу державних службовців, бо ті не захочуть працювати більше годин на тиждень

Статус державних службовців вчителям ні до чого.

Про це заявив народний депутат від Партії регіонів, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань науки та оcвіти Максим Луцький у ефірі програми «РозвротUA» на радіо «Ера FM».

За його словами, це непотрібний захід, оскільки нічого корисного працівники освіти від цього не матимуть. «Це абсолютно непотрібно. Якщо подивитися в цифрах, у освітян, наприклад, 56 днів відпустки, а так буде 30. Робочих годин на тиждень 35, а буде 43 години. Вони не захочуть, бо вони будуть більше працювати», — сказав він.

При цьому народний депутат від БЮТ, голова Комітету Верховної Ради з питань науки та оcвіти Володимир Полохало додав, що їхній комітет відповідне питання відразу відхилив. «Ми це питання розглядали. Хочу сказати, що самі вчителі писали чимало листів у наший комітет проти того, щоб бути державними службовцями», — зазначив політик.  

На уточнююче питання, що мова йде не про надання вчителям статусу держслужбовців, а про підвищення їхніх зарплат до заробітних окладів державних службовців, він сказав: «Річ не в зарплаті… Комітет одноголосно, а в нас представники різних політичних сил, відхилив цей законопроект, тому що вчителі багато втратять».

Як повідомляв ГолосUA, надання вчителям і медикам статусу державних службовців було однією з головних передвиборчих обіцянок різних політичних сил. Зокрема, у жовтні 2009 року Партія регіонів заявляла про намір домагатися надання вчителям статусу державних службовців. Тоді ж Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко виступала за надання директорам шкіл статусу державних службовців.

Верховна Рада 19 лютого відмовилася прийняти в першому читанні два аналогічні законопроекти, які передбачали надання статусу державного службовця медичним, педагогічним і науково-педагогічним працівникам.

За перший законопроект, який вніс голова Верховної ради Володимир Литвин, проголосували 163 (при необхідних 226) народних депутати, за другий законопроект, внесений депутатом із фракції БЮТ Віктором Швецем — 202 нардепа.

За ці законопроекти не голосувала у повному складі фракція Партії регіонів, а також майже у повному складі фракція "Наша Україна – Народна самооборона". />  

Читайте также по теме