Статус державних службовців вчителям ні до чого.
Про це заявив народний депутат від Партії регіонів, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань науки та оcвіти Максим Луцький у ефірі програми «РозвротUA» на радіо «Ера FM».
За його словами, це непотрібний захід, оскільки нічого корисного працівники освіти від цього не матимуть. «Це абсолютно непотрібно. Якщо подивитися в цифрах, у освітян, наприклад, 56 днів відпустки, а так буде 30. Робочих годин на тиждень 35, а буде 43 години. Вони не захочуть, бо вони будуть більше працювати», — сказав він.
При цьому народний депутат від БЮТ, голова Комітету Верховної Ради з питань науки та оcвіти Володимир Полохало додав, що їхній комітет відповідне питання відразу відхилив. «Ми це питання розглядали. Хочу сказати, що самі вчителі писали чимало листів у наший комітет проти того, щоб бути державними службовцями», — зазначив політик.
На уточнююче питання, що мова йде не про надання вчителям статусу держслужбовців, а про підвищення їхніх зарплат до заробітних окладів державних службовців, він сказав: «Річ не в зарплаті… Комітет одноголосно, а в нас представники різних політичних сил, відхилив цей законопроект, тому що вчителі багато втратять».
Як повідомляв ГолосUA, надання вчителям і медикам статусу державних службовців було однією з головних передвиборчих обіцянок різних політичних сил. Зокрема, у жовтні 2009 року Партія регіонів заявляла про намір домагатися надання вчителям статусу державних службовців. Тоді ж Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко виступала за надання директорам шкіл статусу державних службовців.
Верховна Рада 19 лютого відмовилася прийняти в першому читанні два аналогічні законопроекти, які передбачали надання статусу державного службовця медичним, педагогічним і науково-педагогічним працівникам.
За перший законопроект, який вніс голова Верховної ради Володимир Литвин, проголосували 163 (при необхідних 226) народних депутати, за другий законопроект, внесений депутатом із фракції БЮТ Віктором Швецем — 202 нардепа.
За ці законопроекти не голосувала у повному складі фракція Партії регіонів, а також майже у повному складі фракція "Наша Україна – Народна самооборона". />