ГолосUA
10:22 20/05/2009

Держава не має коштів для завершення будівництва житла

Міністерство регіонального розвитку і будівництва визнало, що через брак державних коштів воно є нездатним добудувати житло зі ступенем готовності 70%.

Облігації Державної іпотечної установи на суму 1 млрд. грн. досі не зацікавили ані банки, ані Національний банк, тому дефіцит коштів спровокує стагнацію ринку, переконані його учасники, пише видання «Коммерсант-Украина».

Нацбанк не має можливості реалізувати цінні папери Державної іпотечної установи на суму 1 млрд. грн, прибуток від яких має бути спрямований на завершення будівництва житлових об’єктів зі ступенем готовності більше 70%, переконаний заступник начальника управління нормативного забезпечення розвитку житлового будівництва Мінрегіонбуду Володимир Височин.

«Ми звернулися до НБУ. Сьогодні відповідь — негативна. Тому жоден з реальних шляхів добудувати житло за державний кошт залишається нереальним», — сказав він. У бюджеті така сума для добудови житла не передбачена», — додав посадовець.

«Банки не готові купити облігації Державної іпотечної установи, оскільки вони не мають зайвої ліквідності», — відмітив аналітик компанії «Galt & Taggart Securities» Олександр Вікторов.

Учасники ринку, у свою чергу, засмучені нездатністю уряду виконати обіцянку підтримати будівельників, яким зараз все тяжче конкурувати з вторинним ринком. /> «Будівельна галузь уже сягнула дна, ціни на первинному і вторинному ринку зрівнялися. На початку зими собівартість квадратного метра може впасти з $800-1000 до $600-500. Вже зараз більшим попитом користується житло на вторинному ринку», — сказав консультант ріелторської компанії «RED» Ярослав Цуканов.

Нагадаємо, ще у грудні 2008 року Державна іпотечна установа отримала державні гарантії на емісію облігацій на суму 1 млрд. грн. Ці кошти планувалося залучити для реалізації програми добудови житла зі ступенем готовності більше 70%. Таких об’єктів Мінрегіонбуд затвердив 452, всього в Україні нараховується 2,7 тис. недобудов зі ступенем готовності більше 50%. Для введення їх в експлуатацію потрібно 10 млрд. грн. Проте 14 травня зірвався вже четвертий аукціон з публічного розміщення облігацій Державної іпотечної установи серії Z-W2 на майданчику українського міжбанківського валютного ринку. Причина незмінна — відсутність заявок від потенційних покупців-банків.

Вчора у ДІУ не змогли прокоментувати відсутність попиту на їхні облігації.

 

Читайте также по теме