Держава практично не може впливати на покращення демографічної ситуації в країні.
Таку думку в ефірі «5 каналу» висловила директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова.
За її словами, останнє збільшення показників народжуваності в країні було спричинене тим, що активно народжує покоління жінок 83 – 86 року народження. «Їхній потенціал трошки більший, ніж коли почне народжувати покоління 2001 року або дев’яностих”, — відзначила вона.
При цьому науковець визнала, що «держава тут небагато що може зробити». «Рівень народжуваності зараз дійсно більш-менш відповідає європейським стандартам, але українські чоловіки живуть на 12 років менше європейських, а якщо порівнювати з швейцарцями, то на 17. І як говорять демографи, в нас вичерпаний потенціал демографічного зростання, населення є демографічно старим. Тобто народжують до 30, а помирають після 40. Частка старшого віку людей більша, а молодшого віку – менша», — пояснила Е. Лібанова.
За її словами, ситуація з народжуваністю та смертністю в Україні погана. «І ми не бачимо можливості її докорінно змінити», — підкреслила вона.
Науковець також зазначила, що сьогодні серед сімей з неповнолітніми дітьми в Україні домінують саме однодітні родини.
А. Береза