ГолосUA
18:08 17/05/2010

Держава не підтримує селян — фермер

У сільгоспвиробників складається враження, що держава не займається підтримкою практично усіх галузей вітчизняного агропромислового комплексу.

Таку думку висловив керівник одного з фермерських господарств Київської області Василь Коробейко у коментарі кореспонденту ГолосUA.

«Сільгоспвиробник від кінцевої ціни реалізації продукції отримує 25-30%, 70-75% мають трейдери. У результаті — тваринництва майже не залишилося. Молоко закупають у селян за 1 гривню 30-40 копійок за літр, а у магазині воно коштує 9-10 гривень. Зерно взагалі нічого не варте — до такого стану ціну збили. Вирощувати його майже не рентабельно – 600-700 гривень за тонну. Вибачте, але хто це потягне? А солярка? Зараз треба за тонну солярки віддати 10 тонн зерна! Якби не соняшник і ріпак, можна сказати, що село би повністю загинуло. Такого немає ніде у світі, такого дисбалансу, просто грабунок села йде, та й усе», — наголосив він.

На думку фермера, такий стан речей викликаний тим, що влада намагається запровадити продаж землі сільськогосподарського призначення: «Їхнє завдання – продати землю. Якщо вони доведуть, що селяни не можуть хазяйнувати, – їм це вдасться. Хай заходить сюди іноземний інвестор і хазяйнує – оце їхнє завдання».

Однак В. Коробейко переконаний, що село є основою, на якій тримається економіка України. «Те, що Україна, бюджет ще тримається – це тому, що не продають землю. Селяни трошки рухаються, адже все стоїть. Які заводи працюють – подивіться на Київську область? А всі люди йдуть у магазин, щоб купити щось поїсти», — сказав він.

Експерт також зауважив, що проблема кредитування селян стоїть дуже гостро і потребує негайного вирішення. «Стосовно пільгового кредитування для селян – це все пусті слова. Для того, щоб банк дав кредит, треба надати високоліквідну заставу. А де вона візьметься у селян? Це лише одиниці, 5-6 господарств у області можуть її дати. А у всіх інших техніці 15-20 років, отримати кредити просто нереально. Я ще до кризи казав, що ми на порозі прірви», — наголосив В.Коробейко.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів ініціює зняття мораторію на продаж землі, заявив на початку травня міністр аграрної політики України Микола Присяжнюк.

І. Носальська />  

Читайте также по теме