Держава не повинна обмежувати кількість комерційних місць для навчання у державних вузах.
Таку думку висловив президент Академії педагогічних наук України, екс-міністр освіти України Василь Кремінь у коментарі кореспонденту ГолосUA.
“Не можна обмежувати державні вузи у запровадженні більшої кількості місць для навчання на комерційній основі. Якщо би працювало співвідношення 50:50, ми тільки би закривали вступ дітей до державних вузів, де вони можуть отримати краще навчання, кращу кваліфікацію. Ця норма була абсолютно безглуздою, не ринковою, не сучасною”. — сказав він.
До того ж, за словами фахівця, це дає можливість державному вузу підзаробити певні кошти, бо студенти все одно підуть у інші вузи, приватні. “Тому співвідношення платної і не платної освіти – у нас з цим трагедії немає”, — підкреслив він.
Разом із тим В. Кремінь впевнений, що різниця у оплаті навчання у різних вузах є цілком виправданою. “Оплата за навчання є різною у різних університетах, але це ринок. Це обумовлено зростанням заробітної плати, вартості матеріально-технічної бази. Але у більшості випадків у дітей є можливість навчатися якщо не у столичному вузі, то у обласному, і отримати вищу освіту, і це правильно”, — наголосив Василь Кремінь.
І. Носальська