Держава повинна допомогти приватному сектору самостійно впоратися з проблемою токсичних активів – це найбільш ефективний спосіб вирішення проблеми накопичення поганих активів в банківській системі.
Про це в ході засідання Фінансового прес-клубу заявила керівник діяльності Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні Олена Волошина.
Експерт відзначила, що український приватний сектор вже продемонстрував, що швидше реагує на проблеми що виникають, ніж регулятор і держава.
«Спочатку приватний банківський сектор відреагував створенням власних департаментів, які боролися з цими активами. Потім банки почали створювати паралельні структури. Потім вже почали створюватися незалежні колекторні агентства і компанії з управління активами. І якщо спочатку колекторні агентства працювали за комісію, то тепер ми бачимо вже декілька випадків купівлі пулів поганих активів», — розповіла Волошина.
За її словами, для того, щоб вирішити проблему з фінансуванням і залучити кошти інвесторів, необхідно зробити декілька досить маловитратних кроків.
«Фактично проблема лежить в площині оподаткування, банківської таємниці, валютного регулювання, котре не дозволяє ефективно залучати для цього процесу іноземних інвесторів, регулювання діяльності факторингових компаній і питань формування резервів», — пояснила експерт.
Волошина відзначила, що із зміною законодавчої бази можна буде говорити про залучення фінансування і від самої IFC.
«Потрібно створити нормальні правила гри, змінити законодавчу базу. І потрібно пройти вибори, тому що до виборів реальні іноземні інвестиції навряд чи до України прийдуть», — пояснила експерт.
За матеріалами: «Дзеркало тижня» />