ГолосUA
14:07 09/06/2010

Держава повинна володіти потужною мережею електронних засобів передачі теле-і радіосигналів — Симоненко

Держава повинна мати потужну мережу електронних засобів передачі теле-і радіосигналів.

Про це заявив лідер Компартії України Петро Симоненко, повідомили у прес-службі КПУ.

Коментуючи ініціативу щодо проведення не конкурсів, а аукціонів з продажу частот, він відзначив, що власником системи передачі теле- і радіосигналів має бути держава.

"Інформаційний ресурс — це стратегічний ресурс. І частотний ресурс має величезне значення для виховання майбутнього покоління, для об’єктивного формування тієї чи іншої позиції в суспільстві. Безумовно, той, хто володіє радіочастотним ресурсом і є власником різних електронних засобів передачі сигналу, тієї чи іншої програми, дуже серйозно впливає на все те, що відбувається в державі. Тому я прихильник того, що держава повинна мати дуже потужну систему і мережу електронних засобів передачі теле-і радіосигналів для того, щоб реально проводити державну політику", — сказав П. Симоненко.

Лідер КПУ також відзначив, що необхідно "розібратися в тому, хто сьогодні володіє радіочастотним ресурсом і які наслідки це має".

"Є очевидним, що радіочастотний ресурс розібрали представники дуже великого капіталу. Таким чином, вони захопили інформаційний простір, вони захопили місцеві і вищі органи влади, вони скупили ті чи інші політичні сили. Вони впливають на те, володіє або не володіє держава економічним базисом, реально впливають і на формування зовнішньополітичного курсу країни", — підкреслив П. Симоненко.

"Держава повинна визначити стратегію розвитку інформаційного простору. Слід звернути увагу на створення телевізійних каналів, які будуть забезпечувати новинний простір, на створення різних каналів для дітей, створення пізнавальних програм для того, щоб розвивати, а не давати деградувати молоде покоління і не проводити політику дебілізації ", — заявив лідер КПУ.

"Я прихильник того, що перш ніж говорити про те, як потрібно продавати частоти: вільно або на конкурсі, ми повинні відповісти на питання: які завдання держава вирішує через цю політику? Якщо тільки продати і отримати гроші, то таким чином олігархи при владі будуть ділити між собою інформаційний простір. Якщо ж ми чітко визначимо, що радіочастотний ресурс виділяється для створення конкретного каналу, що готується програма для того, щоб підтримати ті чи інші соціальні верстви, формувати певні погляди, формувати душу молодої людини і т.д., тоді це буде зовсім інший підхід. Поки що, окрім розмов про те, що розділити і поділити, я не бачу реальних пропозицій, якою буде перспектива використання інформаційного простору", — зазначив П. Симоненко.

За його словами, "є ще одна загроза, яка полягає в тому, що наразі, коли криза не дає можливості купувати частоти тим, хто, може бути, має і здорові ідеї, інформаційний ресурс намагаються задешево скупити для того, щоб у перспективі торгувати і збагачуватися на цьому".

"Адже це і питання безпеки нашої держави, — додав П. Симоненко. — Радіочастостний ресурс скупили. А те, що пов’язано з літаками і повітряними коридорами, з рухом залізничного, річкового або морського транспорту, з екстреними службами — пожежною охороною, міліцією, швидкою допомогою? Це і питання забезпечення безпеки при передачі телефонних розмов, зокрема, зв’язку уряду з найбільшими об’єктами життєзабезпечення".

"Це колосальний блок проблем і я шкодую, що істерію роздмухують, в тому числі і окремі телевізійні канали. Вони підходять дуже поверхнево, виходячи з меркантильних інтересів великого капіталу, а не державних інтересів", — підсумував П. Симоненко.

 

Читайте также по теме