ГолосUA
15:33 02/06/2010

Державне замовлення в університетах не може збільшуватися, бо державних підприємств стає менше, — Партія регіонів

Державне замовлення у вищих навчальних закладах повинне коригуватися відповідно до попиту державних підприємств на профільних спеціалістів.

Про це заявив народний депутат від Партії регіонів, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань науки та оcвіти Максим Луцький у ефірі програми «РозвротUA» на радіо «Ера FM».

За його словами, державне замовлення не може рости хоча б тому, що державні підприємства змінюють форму власності на приватну, у зв’язку з чим в університетів зникає потреба готовати для них за державний кошт працівників.

«Ми з вами не звертаємо увагу, що кожного року державних підприємств у нашій державі все менше, а держзамовлення залишається», — сказав він. уточнивши, що такий стан речей буде змінено.

При цьому депутат від фракції БЮТ, голова Комітету Верховної Ради з питань науки та оcвіти Володимир Полохало додав, що нині бізнес не вкладає коштів в освіту українців. «Найжадніший бізнес, або великий бізнес, щодо освіти в Україні — це рекордсмен. У нас бізнес отримує задарма спеціалістів, не вкладаючи жодної копійки. 70% приватних підприємств сьогодні використовують кадри, підготовлені за державні кошти», — сказав він.  

У зв’язку з цим він зазначив, що освіта України багато втратила за останні 20 років. «Втрачали особливо активно в 90-х роках, коли розпадалися наукові школи, професори ставали таксистами, безконтрольно створювалися вищі приватні навчальні заклади і була корупція по зароблянню грошей, а непрофільні вищі навчальні заклади готували юристів, економістів. Держзамовлення формувалося зі стелі, коли хто стільки зміг вибити в Міністерства освіти. От нагальні проблеми, які потребують законодавчого врегулювання», — зауважив В. Полохало.   />  

Читайте также по теме