Держкомпідприємництво сформувало перелік дій та видів господарської діяльності, які не можна розпочинати за декларативним принципом.
Про це повідомили у прес-службі Держкомпідприємництва.
Даний узагальнений список був складений після аналізу пропозицій, які надійшли від міністерств і відомств. 3 серпня сплив відведений для цього термін.
У розробленому проекті постанови перераховано дії та види діяльності, для ведення яких потрібно отримувати дозвільні документи. Кількість видів дозволів у проекті зменшена до 91.
Водночас вказаний у проекті постанови перелік видів діяльності найближчим часом буде ще скорочений. За дорученням Прем’єр-міністра Миколи Азарова, частина перерахованих дозволів має бути скасована або замінена деклараціями матеріально-технічної бази, оскільки види дій та діяльності, які вони регламентують, не становлять небезпеки для життя і здоров’я населення та довкілля. Після цих змін потрібно буде отримувати дозволи на 125 видів робіт та діяльності, а кількість дозволів загалом зменшиться до 68. Наразі налічується 227 видів документів дозвільного характеру, передбачених законодавством.
Будь-який інший вид підприємницької діяльності, не вказаний у проекті постанови, можна започатковувати після декларування відповідності матеріально-технічного стану вимогам законодавства. Жодних дозволів для цього не потрібно. Це передбачено змінами до закону про дозвільну систему у сфері господарської діяльності.
Для полегшення відкриття та ведення бізнесу Держкомпідприємництво також ініціює зменшення на 35% кількості ліцензованих видів діяльності та на 93,9% переліку видів робіт, які належать до сфери ліцензування; скорочення на 30% кількості дозвільних документів; скасування обов’язковості печатки; посилення відповідальності чиновників за порушення порядку видачі дозволів для підприємців.