ГолосUA
14:42 15/04/2010

Держпрограму соціально-економічного розвитку на 2010 рік можна виконати — економіст

Державну програму соціально-економічного розвитку України на 2010 рік, представлену сьогодні урядом у Верховній Раді, виконати цілком можливо.

Таку думку висловив економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь у коментарі кореспонденту ГолосUA.

“Основні макроекономічні показники, закладені у Програму, є оптимістичними, але доволі прийнятними, тобто можливими для виконання”, — сказав він.

Однак експерт вважає, що економічне зростання може бути більш повільним, ніж прописано у Програмі.

“Економічне зростання може виявитися трішки більш повільним. Однак, маючи вищі ціни на сталь чи добрива, які стимулюватимуть український експорт, можливо досягти і тих рівнів розвитку економіки, які закладені у Програмі”, — зауважив він.

Однак, за словами фахівця, до виконання Державної програми соціально-економічного розвитку існують певні перестороги.

“Є велике питання до кількості реформ, які плануються Програмою. Вони вимагатимуть ухвалення великої кількості законопроектів. Наскільки це буде працювати, наскільки парламент їх ухвалюватиме, і наскільки вони будуть відповідати завданням, прописаним у програмі — велике питання”, — наголосив Олександр Жолудь.

Нагадаємо, Програма включає три блоки: оцінка тенденцій економічного розвитку 2009 року, термінові антикризові заходи Кабміну і пріоритети соціально-економічної політики на 2010 рік. За перші 100 днів роботи уряд ставить своїм завданням вивести економіку із загрозливого фінансового стану, відновити інвестування економіки і співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями. Одночасно Кабмін має намір вжити ряд заходів, спрямованих на боротьбу з бідністю. Він називає своїм першочерговим пріоритетом оздоровлення державних фінансів і, зокрема, розробку реалістичного і збалансованого державного бюджету на 2010 рік. Уряд також називає свої пріоритети в соціальній політиці, гуманітарній сфері, безпеці життєдіяльності людини, забезпеченні умов для подальшого соціально-економічного зростання, розвитку реального сектора економіки, регіональній політиці, обороноздатності держави, удосконаленні діяльності правоохоронних органів, співпраці з міжнародними організаціями. До програми додаються основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2010 рік.

І. Носальська

 

Читайте также по теме