ГолосUA
06:30 05/10/2009

Дієта українців — м’ясо для Києва та Донбаса, картопля — для Вінниці

Львівяни вживають в їжу вдвічі менше риби, ніж мешканці Кіровограда, а в Криму їдять менше картоплі, ніж у Вінниці. Такі дані оприлюднив Державний комітет статистики.

Найбільше м’яса і найменше хліба їдять в економічно розвинутих регіонах України — Києві, Донбасі, Харківщині. Крім того, киянам дістається найбільше фруктів, ягід та горіхів, а в аграрних областях, де все це вирощують, основними продуктами харчування є молоко, картопля, овочі та хліб.

«Це пов’язано з добробутом регіонів. Навіть у регіонах, де надлишок, наприклад, яблук, їх там майже не їдять, хіба що некондиційні, а кращі продають до Києва, що заробити. Те саме стосується і молока: прибутковіше переробити його на сир, масло, твердий сир і продати городянам», — зазначив економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь. На його думку, пояснення тому, що в «депресивних» регіонах на кшталт Чернігівщини вживають багато цукру — «з нього гонять самогон». А в південному Херсоні, окрім випивки, цукор використовують на варення.

Відомий економіст Віктор Лисицький вважає, що, з одного боку, кількість вживаного м’яса свідчить про рівень життя населення. «У Києві зарплата — найвища в Україні, тому багато киян можуть дозволити собі багато м’яса. А в Донбасі це просто необхідність, адже шахтарська праця і робота металургів — одна з найважчих, потрібне нормальне харчування… А там, де їдять багато картоплі та хліба — справи з харчуванням ахові, адже це яскравий показник, що харчуються такими продуктами малозабезпечені», — розповів експерт.

Дієтолог медичного центру «Юстас» Борис Скачко запевнив, що нинішня дієта українців далека від ідеальної. Навіть у тих областях, де їдять найбільше м’яса, його недостатньо. І 200 грамів м’яса, які з’їдають кияни чи донеччани, це лише 40 грамів білка, тобто половина добової норми. Потрібне ще доповнювати свій раціон рибою, яйцями, сиром, молоком. Дешевих картоплі та хліба ми їмо більше норми у 1,5-1,7 рази. Картопля — пуста за вітамінами, а крахмал та інші вуглеводи, які містяться в ній, можуть призвести до захворювань на діабет. Тому варто замінювати хліб та картоплю на гречку, рис, кукурудзу та просо». Незбалансована дієта погіршує імунітет, знижує працездатність і скорочує життя людини на десять років, — вважає доктор.

За матеріалами газети ”Сегодня”.

 

Читайте также по теме