У справах про позбавлення звання «Герой України» ряду радянських воїнів треба розділити юридичні й політичні аспекти.
Таку думку висловив директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко в коментарі кореспонденту ГолосUA.
"Хоча у справах Шухевича і Бандери та Береста правовий бік однаковий, але рішення різні, бо в Україні немає прецедентного права: кожен суддя ухвалює рішення індивідуально в кожному окремому випадку, ґрунтуючись на власному тлумаченні законів", — наголосив він.
Він також зазначив, що справи Бандери і Шухевича мають політичне забарвлення.
"Тому ухвали винесли з політичних міркувань". — підкреслив експерт. "Думаю, суд не прийме такого ж рішення щодо радянських воїнів. Бо чинна влада стоїть на позиції героїзації однієї сторони і заперечує статус УПА та ОУН учасників визвольних змагань".
Експерт додав, що для того, аби повернути ситуацію у правове поле, треба починати з того, кому може бути присвоєно звання Героя.
"Треба виписати чіткі критерії та вимоги до претендентів: за які заслуги, на яких підставах. Щодо історичних персоналій треба вносити окремі положення", — підкреслив Ю. Якименко.
Нагадаємо, Вищий адміністративний суд розглядає справу про позбавлення звання Героя України радянських воїнів Олексія Береста, Михайла Василишина, Тетяни Маркус, Анатолія Шапіро й Кузьми Дерев’янка.
О. Черненко />