ГолосUA
13:08 05/06/2010

До Чемпіонату Світу з футболу — тиждень: дещо для туристів

До початку Чемпіонату Світу з футболу залишився один тиждень. Південна Африка з нетерпінням очікує офіційної церемонії відкриття Чемпіонату.

Гравці та уболівальники, що прибувають до країни, розташовуються в готелях, знайомляться з традиціями та культурою місцевого населення. А тут є чому дивуватися — в ПАР визнано 11 офіційних мов (англійська, африкаанс і 9 мов банту). Навіть назва м’яча Чемпіонату Світу з футболу, Джабулані, означає «Свято!» на мові зулу. М’яч зроблено компанією Adidas, малюнок на ньому має 11 кольорів, що відповідає 11 гравцям у кожній команді, 11 національним мовам і 11 південноафриканським племенам, які роблять країну самою багато-етнічною на Африканському континенті. Адже в самому південноафриканському прапорі закладено єднання. Знак Y – символізує об’єднання націй. Він єдиний з усіх національних прапорів, що містить 6 кольорів: червоний — пролиту кров під час визвольної боротьби; чорний і білий — відповідає кольору шкіри населення країни; блакитний колір – колір неба та двох океанів, що омивають країну з обох боків; жовтий — природні ресурси, а саме, золото; зелений — численні винні ферми, які необхідно відвідати кожному, хто приїздить до країни.

Вболівальників чекають традиційні південно-африканські страви. На вулицях йде жвава торгівля, біля стадіонів організовані місця для приготування їжі. Це не будь-який «фаст-фуд», це справжня традиційна південноафриканська кухня. У більшості своїй місцеве населення віддає перевагу м’ясу. Під час Чемпіонату передбачається, що буде випито щодня 300 тисяч чашок кави з 5 тоннами цукру і 6 тис. літрів молока. Не говорячи вже про пиво, якого за місяць вип’ють 10 млн. кухлів.

Дуже шкода, що не всі бажаючі зможуть побувати на Чемпіонаті та підтримати свою улюблену команду. І справа не лише у вартості квитків на футбол, що стали зараз більш доступними та продаються з шаленою швидкістю (приблизно 97% квитків вже розпродано), а перельоту, помешканні, харчуванні та пересуванні у місті та країні.

Нині з кожного куточка країни звучить “Ayoba!”. Слово написано на багатьох плакатах і на великих табло. Це означає захват, збудження, згоду і схвалення. У такому настрої Африка зустрічає гостей.

За матеріалами: Бі-бі-сі.

 

Читайте также по теме