ГолосUA
12:26 04/04/2010

До Києва прибула Віфлеємська ікона Божої Матері

Віфлеємська ікона Божої Матері прибула до Києва вчора ввечері.

Святиню привезла з Єрусаліма офіційна делегація Української православної церкви.

Крім того, делегація УПЦ доставила в Україну Благодатний вогонь, який зійшов у суботу о 14.07 за київським часом.

Для зустрічі великих християнських святинь біля Києво-Печерської Лаври зібралися тисячі вірян.

Віфлеємська ікона Божої Матері та вогонь були урочисто внесені на територію Лаври, після чого митрополит Володимир відправив перед образом Богородиці молебень і благословив усіх присутніх свічками, запаленими від Благодатного вогню.

Нагадаємо, сьогодні, у день Великодня, 4 квітня, о 16.00 хресною ходою із Благодатним вогнем ікону перенесуть до місця будівництва Свято-Воскресенського кафедрального собору в Києві (Залізничне шосе, 3).

Після цього о 17.00 у парку будівництва кафедрального собору відбудеться Велика Пасхальна вечірня, яку очолить Митрополит Володлимир. Предстоятель УПЦ закладе капсулу і ковчег з мощами у фундамент майбутнього кафедрального собору на честь Воскресіння Христового.

Віфлеємська ікона Божої Матері знаходитиметься в Києві до 11 квітня у дерев`яному храмі на честь Усіх святих на місці будівництва кафедрального собору УПЦ. Поклонитися святині зможуть всі бажаючі.

Віфлеємська ікона прославилася багатьма чудесами вже у наш час. За традицією, перед цією іконою, що знаходиться перед входом у печеру, де народився Христос, моляться про дарування дітей, про їхнє благополуччя і про сімейне щастя.

Ікона була пожертвувана в базиліку Різдва Христового Російським імператорським домом. Це єдина з ікон Божої Матері, на яких Пресвята Діва усміхається. Ікона відноситься до типу «Одигітрія» («Дороговказниця») — зображення Богородиці з отроком на руках.

За переказами, євангеліст Лука написав три образи такого типу: Єрусалимський, Царградський і Ефеський. Найбільш знаменитий Єрусалимський образ. У 463 році його було перенесено до Константинополя. Вважається, що саме завдяки заступництву Єрусалимської ікони візантійські війська відбили напад скіфів. У 988 році ікону подарували в Корсунь святому рівноапостольному князю Володимиру. Незабаром образ Богородиці Одигітрії став одним з найпоширеніших на Русі.

На Віфлєемській іконі Пречиста Діва зображена з Немовлям Христом. У лівій руці Немовляти символ царственої влади, правою Він благословляє тих, хто молиться перед образом Його Пречистої Матері. Божа Матір вказує на Спасителя, будучи Дороговказницею, що веде до Христа, від гріха — до спасіння.

За матеріалами: УНІАН

 

Читайте также по теме