До Конституційного суду надійшло подання кримського парламенту щодо відповідності Основному закону Указа президента про присвоєння Степану Бандері звання Героя України.
Про це повідомили у прес-службі Конституційного Суду України.
Згідно регламенту КС, подання, яке надійшло у середу, передане на вивчення в секретаріат суду.
Нагадаємо, 17 лютого Кримський парламент звернувся до Конституційного Суду з проханням визнати таким, що не відповідає законам країни, указ Президента України Віктора Ющенка про присвоєння Степану Бандері звання Героя України.
За затвердження тексту конституційного подання на сьогоднішньому засіданні проголосували 79 з 85 парламентаріїв.
Верховна Рада Криму вважає, що рішення Ющенка не відповідає низці статей Конституції, закону від 2000 року про державні нагороди і указу Президента від 2002 року про звання Герой України.
Депутати зазначають, що це звання «присвоюється громадянам України за видатний героїчний вчинок або видатні трудові досягнення».
Водночас, вважають в кримському парламенті, Бандера «ніколи не був громадянином України», оскільки, відповідно до історичних даних, народився 1909 року «у селі Старий Угринів Калуського повіту, що перебував у складі Австро-Угорщини (нині Івано-Франківська область)», під час Другої світової війни «значну частину часу знаходився на території, підконтрольній фашистській Німеччині», у післявоєнний період «проживав на території Західної Німеччини». "У багатьох історичних виданнях Бандеру неодноразово називають ”іммігрантом” і зараховують до категорії ”бездержавних іноземців”, тобто «осіб без громадянства»,— йдеться у поданні.
Крім того, заявляють депутати, звання Героя України не «присвоюють за заслуги, які мали місце у минулому і не пов’язані зі становленням і розвитком незалежної України».
Парламентарії відзначають, що «можливі заслуги» Бандери не «можуть бути пов’язані зі становленням і розвитком незалежної України», оскільки він помер 1959 року, а Україна стала незалежною державою в 1991 році.