ГолосUA
07:27 12/10/2009

ДУСя зайняла оборону проти КРУ

Контрольно-ревізійному управлінню (КРУ) не вдалося провести перевірку Держуправління справами, призначену на вересень.  

Як зазначив голова КРУ Микола Сивульський, ревізорам, що прийшли в Держуправління справами (ДУС) з перевіркою, було відмовлено в наданні документів. За словами М. Сивульського, керівник Держуправління Ігор Тарасюк знайшов для цього формальний привід. «Вони повідомили, що не отримували розпорядження про перевірку офіційно, і тому керівництво ДУСі (так називають ДУС в народі. — ред.) не може дозволити ревізію», — пояснив М. Сивульський.

Головний ревізор відзначив, що звернувся до уряду з проханням вислати до Держуправління офіційне повідомлення про перевірку. Кабмін вирішив не відступати і дотримати всі формальності. Для початку ревізії вже почалася підготовка необхідних документів.

В той же час Держуправлінню справами варто остерігатися не лише перевірки КРУ. Нещодавно прем’єр-міністр дала доручення уповноваженому Кабміну по боротьбі з корупцією Юрію Сухову вжити заходів по недопущенню відчуження об’єктів відомства з використанням корупційних схем. За інформацією глави уряду, ряд санаторіїв і державних резиденцій, що знаходяться в Криму, перед президентськими виборами керівництво Держуправління хоче продати.

Як стало відомо, аби зупинити процес продажу держвласності, Кабмін має намір визнати управління об’єктами і підприємствами ДУС незаконним. Підстави для цього викладені в листі направленому з апарату Сухова прем’єр-міністру. У документі аналізується законодавча база, на основі якої ДУС управляє рядом держпідприємств і об’єктів. Згідно з листом, управляти держмайном можуть лише ті органи влади, які наділені відповідними повноваженнями за законодавством. «В той же час на даний момент жоден із чинних законів, не наділяє ДУС відповідними повноваженнями», — йдеться в посланні. У зв’язку з цим Кабміну запропоновано відкликати всі акти передачі у управління ДУС об’єктів і підприємств. Після того, як майно буде повернуто, уряд визначить органи виконавчої влади, які мають право утримувати у себе на балансі майно ДУСі.

Сам Ю. Сухов не підтвердив, але і не спростував інформацію про плани Кабміну забрати в ДУСі майно. «Проаналізувавши законодавство, на базі якого це відомство управляє підприємствами, що знаходяться на його балансі, ми зробили висновки, що ДУСя — не державний виконавчий орган і управляти будь-якими об’єктами не може», — зазначив Ю. Сухов.

До Фонду держмайна з приводу передачі об’єктів Кабмін поки не звертався. Замглави Фонду держмайна (ФДМ) Олександр Потімков про це нічого не знає. «Об’єкти, зареєстровані як акціонерні товариства, повинні перейти на баланс ФДМ, а, наприклад, лікеро-горілчані і виноробницькі підприємства — на баланс Міністерства АПК», — вважає О.Потімков.  

На балансі Держуправління справами знаходиться 46 підприємств. Серед них — Зал офіційних делегацій в аеропорту «Бориспіль», ресторан «Козак-хол», палац «Україна» в Києві, лікарня «Феофанія», дві поліклініки і так далі.

За матеріалами: ”Дело”

 

Читайте также по теме